Збільшення однієї з областей мозку призводить до розвитку депресії та біполярного розладу.
До такого висновку прийшла група дослідників під керівництвом Стефані Шиндлер (Stephanie Schindler), що працює у Відділі психіатрії та психотерапії в університетській лікарні Лейпцига (Німеччина), пише Acta Psychiatrica Scandinavica.
Аналіз показав, що у людей з афективними розладами спостерігалося 5-процентне збільшення обсягу лівій частині гіпоталамуса. Важливо відзначити, розмір цієї області мозку впливає на степепь тяжкості захворювання.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
На думку вчених, у людей, які страждають від депресії, порушена дисфункція гіпоталамо-гіпофізарної системи, яка відповідає за рівень кортизолу в організмі людини. Цей гормон вырабывается у високій кількості у разі виникнення небезпеки або стресової ситуації.
При відсутності таких система стабілізує гормональний фон, однак у людей з депресією спостерігається постійний високий рівень вироблення кортизолу навіть при відсутності загрозливої ситуації.
Як стверджують автори дослідження, нове відкриття підтверджує теорію, що структурна і функціональна асиметрія ділянок головного мозку може відбитися на розвитку психічних захворювань.
Як повідомляв портал "Знай.uа", альтруїзм на ряду зі здоровим харчуванням і заняттями спорту продовжує життя.
Також "Знай.uа" писав, що дослідники склали рейтинг найбільш травмуючих танців у світі.