Сенатори Канади проголосували за прийняття законопроекту федерального уряду, який легалізує рекреаційну марихуану. Про це інформує телеканал CBC.

За легалізацію проголосувало 52 сенатори, 29 виступили проти, ще двоє утрималися від голосування. Прийняті заходи набудуть чинності протягом 8-12 тижнів.

"Ми тільки що стали свідками історичного голосування в Канаді. Це кінець 90-літньої заборони. Трансформативна соціальна політика, я думаю, стала сміливим кроком з боку уряду", - сказав сенатор Тоні Дін, який представив законопроект у Сенаті.

Він зазначив, що нелегальний ринок марихуани в Канаді зараз оцінюється в 7 млн доларів. Також сенатор сказав, що тепер треба активно займатися освітою населення.

Популярні новини зараз

Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче

Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа

Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Показати ще

Спочатку уряд планував, що законопроект буде прийнятий обома палатами парламенту вчасно, щоб роздрібні продажі почалися з 1 липня. Ця шкала була відсунута після того, як Сенат запросив більше часу для розгляду законопроекту. Тепер, коли законопроект пройшов, прем'єр-міністру Джастіну Трюдо і його кабінету необхідно вибрати фактичну дату, коли легалізація рекреаційної марихуани стане законом країни.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", українці висловили свою думку з приводу легалізації конопель. І шокуюче соціологічне дослідження "Міський омнібус", проведене Центром досліджень і комунікацій "Active Group" у квітні-травня 2018 року, продемонструвало, що більшість жителів Києва, Харкова і Львова підтримує необхідність врегулювання доступу до лікування медичним каннабісом. У той же час Дніпро і Одеса виступили проти такої ініціативи.

Так, на питання "чи Вважаєте ви за доцільне врегулювати доступ до лікування медичним каннабісом (коноплями) для тих, хто потребує в Україні?" відповіли "так" або "скоріше так" 48% жителів Києва і Львова, 45% — Харкова і тільки 35% дніпрян і 33% одеситів.

Зазначимо, що дослідження відбувалося з 14 квітня по 5 травня в рамках проекту "Міський омнібус".