Українці висловили свою думку з приводу легалізації коноплі. І шокуюче соціологічне дослідження "Міський омнібус", проведене Центром досліджень і комунікацій "Active Group" у квітні-травня 2018 року, продемонструвало, що більшість жителів Києва, Харкова і Львова підтримує необхідність врегулювання доступу до лікування медичним каннабісом. У той же час Дніпро та Одеса виступили проти такої ініціативи.

Так, на питання "Вважаєте ви за доцільне врегулювати доступ до лікування медичним каннабісом (коноплями) для тих, хто потребує в Україні?" відповіли "так" або "скоріше так" 48% жителів Києва і Львова, 45% — Харкова і тільки 35% дніпрян і 33% одеситів.

Зазначимо, що дослідження відбувалося з 14 квітня по 5 травня в рамках проекту "Міський омнібус". Всього опитано від 937 до 1510 респондентів. Похибка при довірчій ймовірності 0,95 не перевищує 2,6%.

Нагадаємо, в суботу, 19 травня, в центрі Києва відбулася несподівана акція "Конопляний марш" ( "Марш свободи"). Її учасники виступили за легалізацію медичного канабісу.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Приблизно 200 людей зібралися під будівлею Кабінету міністрів України.

Учасники акції протесту принесли з собою плакати з зображенням листя конопель. Вони скандували різні гасла на кшталт "Медичний канабіс - наше право", "Почати наукові дослідження і так далі.

Організатори конопляної акції вимагали від української влади почати наукові дослідження канабіноїдів як анальгетиків та інших лікарських засобів. Крім того, вони виступили з вимогою врегулювати доступ пацієнтів до лікування медичним каннабісом та препаратів на його основі.

В акції протесту взяли участь представники різних громадських організацій, зокрема "Об'єктивна реальність", "Афіна. Жінки проти раку", "Всеукраїнська мережа ЛЖВ", "Єдиний досвід", "Українська асоціація медичного канабісу", "Демократична орда", "МІСТ" та проект "Наркополітика".

Після мітингу під будівлею уряду учасники акції пройшли маршем до Європейської площі, при цьому вони продовжували скандувати різні гасла.

Як повідомляв портал "Знай.uа", враховуючи ліберальну політику щодо вживання марихуани в Каліфорнії, США, Мексика також хоче розглянути легалізацію канабісу. Про це в інтерв'ю Reuters заявив міністр у справах туризму Мексики Енріке де ля Мадрид.

"Думаю, що в Мексиці нам варто регулювати це питання на рівні штатів", - сказав де ла Мадрид.