В Африці закінчився один із найкривавіших конфліктів. Прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед і президент Еритреї Ісайяс Афеверкі підписали декларацію, яка проголошує, що "стан війни, який існував між двома країнами, закінчився".
Так завершився один із найкривавіших міждержавних конфліктів у Африці, повідомляє ВВС.
Міністр інформації Еритреї Йемане Гебре Мескель зазначив, що лідери країн погодилися з тим, що "заснована нова ера миру і дружби".
Еритрея - колишня італійська колонія, яку в 1941 році звільнили від італійських військ британці. 1952 року вони передали її до складу Ефіопії.
На території Еритреї не припинялася партизанська війна проти ефіопського уряду, і в 1993 році, після поразки ефіопського комуністичного режиму, країна отримала незалежність.
Незабаром відносини двох країн зіпсувалися, що було ударом по ефіопській економіці - місцеві підприємства вели торгівлю через еритрейські порти.
До супермаркету за цим більше не йдемо: 10 продуктів, які заборонено там купувати
Українці забудуть про дешевий інтернет: озвучено нові тарифи
5000 гривень на оплату комуналки: хто отримає допомогу у 2025 році
Молдавська криза може повторитися в Україні: крижані квартири, брак електроенергії та космічні тарифи
В травні 1998 року Еритрея розпочала війну проти Ефіопії за спірні території в прикордонному регіоні Бадме.
Активні бої у регіоні тривали понад два роки, до червня 2000 року, й забрали десятки тисяч життів з обох країн. Еритрейський президент Ісайяс Афеверкі визнав загибель 19 тисяч еритрейських солдат під час війни. Згідно з оцінками International Crisis Group, кількість жертв з обох сторін становила 70-100 тисяч людей.
Мирний договір між двома країнами, укладений у грудні 2000 року за посередництва Алжиру, так і не був реалізований.
Як повідомляв портал "Знай.ua", після того, як Муссоліні вторгся в Ефіопію, Ліга Націй не допомогла країні і вона залишалася італійською колонією аж до початку Другої світової війни.