Співробітники Лабораторії реактивного руху NАSА в понеділок, 4 червня, виявили новий астероїд на орбіті Землі.

Як повідомляє агенство, вченим вдалося зазняти на відео момент входження астероїда в атмосферу землі над Африкою.

На відео чітко видно, як космічне тіло розірвалося на дрібні частини при входженні в атмосферу Землі.

Повідомляється, що астероїд виявили за допомогою автоматизованих телескопів Catalina Sky Survey, коли він ще перебував за орбітою Місяця.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

Раніше "Знай.ua" писав про те, що один з місцевих жителів китайської провінції Юнань встиг зафіксувати на відео падіння метеорита. На кадрах видно, як яскраве космічне тіло пролітає над містом Джингхонг, розташованому на південному заході КНР.

Падіння вогняної кулі відбулося 1 червня, однак залишається не відомим, зумів болід досягти Землі або повністю згорів. Вчені займаються пошуками залишків в районі можливого падіння небесного тіла.

Варто відзначити, що це вже не перший подібний відеоролик. Приміром, у жовтні минулого року жителі все тієї ж китайській південно-західної провінції Юнань також стали свідками рідкісного астрономічного явища - падіння великого метеорита. Тоді небо над округом Шангрі-Ла освітилося яскравим світлом, який посилювався, а потім перетворився на сліпучий спалах і погас.

Нагадаємо, вчені вважали, що блукаюча карликова зірка під кодовою назвою Gliese 710 повинна зіткнутися з Сонячною системою лише за 1,3 мільйона років. Нові дослідження показали, що дане зіткнення станеться набагато раніше, ніж припускали фахівці.

За оцінками астрономів, Gliese 710 зможе досягти меж Сонячної системи вже через 29 мільйонів років, що на 70 тисяч років раніше встановленого раніше строку.

Вчені пояснили, що в більшості випадків зірки утримуються на своєму місці завдяки гравітаційним ланцюгах, однак, Gliese 710 такими не має, тому її швидкість становить понад 51 кілометра в годину. До зірок-втікачів ця швидкість не дотягує, але за мірками звичайних небесних світил ця блукаюча зірка все одно вважається дуже швидкою. Фахівці попередили про швидке зіткненні блукаючої зірки з Сонячною системою, в якій знаходиться Земля, що може принести деяку шкоду планет, що знаходяться в її межах. Зауважимо, експерти розрахували, що поява Gliese 710 в Сонячній системі може привести до масштабного метеоритному дощу.