Російські слідчі вирішили знову підняти справу чотирирічної давнини – загибель оператора Першого каналу Анатолія Кляна на Донбасі, більш того – звинуватити підполковника Збройних сил України Миколу Маломена.

Як стверджують у СК РФ, саме він нібито наказав відкрити вогонь по автобусу, де на той момент перебував оператор.

Офіційне формулювання звучить як "організація вбивства особи у зв'язку із здійсненням ним службової діяльності, скоєного загальнонебезпечним способом, групою осіб за попередньою змовою, з мотивів політичної ненависті".

Цікаво, що нові провадження стосовно фігурантів подій 2014-го російський слідком завів ще восени минулого року.

Популярні новини зараз

У Херсоні ліквідували чергового колаборанта - загинув на місці

Вікторія Булітко з "Дизель шоу" висміяла потуги волонтерів, які допомагають російським окупантам: 300 рублів за два тижні

"Від всього пережитого, побаченого, почутого": у співачки Наталії Могилевської відкрився новий талант

Учасниця "Танців з зірками" Ілона Гвоздьова розповіла про сімейні сварки: "Ревнує навіть до стовпа"

Показати ще

Тоді в документах значилися численні прізвища високопоставлених українських військовослужбовців, зокрема – міністр оборони Степан Полторак і глава Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

Але версія Кремля ще тоді не витримувала критики: у мережі звернули увагу на численні розбіжності в даних місцевих правоохоронців та фактами того дня.

Наприклад, багато хто був упевнений: Клян загинув не від кулі, а від серцевого нападу, але пропагандистському телебаченню це було невигідно. Смерть журналіста – найкращий привід звалити всі "гріхи" на українську сторону, чим і скористалися.

Але дивним здавалося не тільки це. Якщо вірити РосЗМІ, то виходить, що стріляла по автобусу група "обкурених солдатів", а вже згодом якось занадто швидко сюди приплели і міністрів.

При чому медики, в яких регулярно обстежувався покійний, добре знали про його проблеми із серцем.

Не вірили й у те, що він "довго боровся за життя" – мимовільна реакція людини зазвичай не така, як її описали тоді в ефірі. Перше – закрити рукою рану, друге – це крик від нещасного болю, а далі смерть. Чоловік просто фізично не міг паралельно говорити колегам "нікому не розповідати про поранення". Але КремльТВ вирішило інакше.

По-друге, у стані больового шоку людина не здатна сама пересуватися, тим більше сказати, що боляче дихати і не вистачає повітря. Але російські журналісти подали це так, ніби він у закривавленому одязі, спираючись на інших, намагався докульгати якимось дивом до автобуса. Наявні також докази монтажу останніх хвилин життя загиблого – декілька "ляпів" завбачливо вирізали, запустивши кадри того моменту, коли зупиняли кровотечу.

Тому цілком ймовірно, що звинувачення українця з боку СК РФ – черговий спосіб приховати правду на власну користь.

Дивіться: помер оператор Першого каналу Анатолій Клян

Як повідомляв портал "Знай.ua", ГПУ знайшла докази того, що колишній народний депутат Олександр Шепелев може бути агентом ФСБ.