Українська сторона найближчим часом планує запустити поступово процедуру арешту акцій "Північного потоку - 1" – будівництва російського газопроводу.
Опиратися будуть виключно на попередні рішення, винесені у Стокгольмському арбітражі, як зазначила член колегії Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Марія Яковлєва:
"Уже є перша перемога в Стокгольмському арбітражі - рішення суду про компенсацію Україні 2,6 млрд доларів. Україна звернулася до Європейської виконавчій службі щодо арешту активів. Вважаю, що ми можемо заарештувати акції" Північного потоку- "1", приблизно 35%. Російська Федерація в особі "Газпрому" має 51%. Від них 35% ми можемо заарештовувати і відшкодовувати на користь України ", - підкреслила Яковлєва.
Північний потік-1
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Чиновниця вважає, що в разі подальшого успіху українських юристів в судах, існує ймовірність подачі решти позовних заяв проти "Газпрому" і Росії - на загальну суму від восьми до десяти мільярдів доларів США.
Нафтогаз проти Газпрому: виграшна практика України у суді
Процес між ПАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" розпочався 25 вересня в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма. Предмет позовів цієї справи – контракти на постачання газу з Росії до України і транзит газу через територію України від 2009 року.
Джерела поставок газу в Україну
Процес між ПАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" розпочався 25 вересня в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма Україна має більш високі шанси на перемогу. По-перше, підписання контракту здійснювалося під тиском. "Газпром" відверто шантажував Україну, періодично погрожуючи перекрити вентиль.
Північний потік-2
Розраховані за формулою контракту газові ціни виявляються значно завищеними (у середньому на $100–150 за 1000 кубометрів) порівняно із середніми цінами на газ, реалізований "Газпромом"у країнах Західної Європи.
Суд між "Нафтогазом" і "Газпромом" у деталях
Принцип "бери або плати" було поставлено під сумнів попередніми рішеннями європейських арбітражів.
Дивіться: "Нафтогаз України" виграв судову тяганину проти "Газпрому"
Як повідомляв портал "Знай.ua", російський Газпром подав новий позов щодо розірвання контрактів на постачання та транзит газу в Україну. Голова правління російського газового монополіста "Газпром" Олексій Міллер заявив, що компанія подала новий позов на розірвання чинних контрактів на постачання і транзит газу в Україну, і почалося формування трибуналу Стокгольмського арбітражу.