Якщо російський газогін "Північний потік-2" працюватиме відповідно до європейського законодавства, його робота не шкодитиме транзиту газу через Україну - тоді такий проект може вважатись прийнятним.

Про це сказала заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль під час панельної дискусії у Києві.

Крім того вона зазначила, що питання будівництва скандального газопроводу є дуже важливим, як для України так і для країн ЄС.

"Це є питанням нашої безпеки, і ми продовжуємо наполягати на тому, що "Північний потік-2", як і раніше, є питанням безпеки не тільки для України, а й для всієї Європи. Не тільки через факт агресії Росії, а й тому, що ми продовжуємо говорити про солідарність", — наголосила Зеркаль.

Як зазначила заступник міністра, німецькі партнери України стверджують, що "Північний Потік-2" — це суто комерційний проект. Втім, за її словами, “Північний потік” також був представлений як комерційний проект, який не міг би вплинути на російський транзит через територію України. Але, вона зазначила, все було зовсім навпаки.

Більше того вона зазначила, що українська влада готується до створення плану на випадок справного будівництво та введення у роботу скандального газопроводу.

Популярні новини зараз

У ТЦК потрібно і жінкам: кому з українок загрожує мобілізація після 18 травня

Новий податок на житло спустошить кишені українців: скільки доведеться заплатити

В Україні пенсіонери отримають "подвійні", та навіть "потрійні" пенсії: у ПФУ озвучили вимоги

Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії

Показати ще

Разом з тим вона розкрила варіант при якому українська сторона не матиме жодних претензій до роботи "Північного потоку-2". Так, за словами Олени Зеркаль Україна підтримає роботу газопроводу при умові, що європейське законодавства буде поширене на газопровід, а Україна буде долучена, як член внутрішнього газового ринку.

"Чи з "Північним потоком-2" ми маємо план B - це таке філософське питання. Звичайно, ми думаємо про можливість плану B, втім, якщо російський трубопровід буде працювати на тих самих умовах - умовах, які рекомендовані всією Європою для всіх європейських трубопроводів, коли європейське законодавство буде поширено на "Північний потік-2", а Україна стане частиною європейського внутрішнього газового ринку. Отже, в тих самих всеосяжних та зрозумілих умовах, де "Газпром", "Роснефть" або інші матимуть можливість постачати газ так, як роблять це будь-які трубопроводи, на тій же ділянці, на якій вони могли б доставити газ через Україну… це буде прийнятний варіант", - сказала Зеркаль.

"Північний потік-2" коштуватиме Україні 3 млрд доларівНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Туреччина запустила газопровід в обхід Росії.