Основною перешкодою на шляху будівництва скандального російського газопроводу в обхід України "Північний потік-2" виявилися Польща – уряд країни свідомо продовжує перешкоджати втіленню проекту Кремля, як на дипломатичному, так і на міжнародному рівні.
Польща VS Росія: газопровід під питанням?
Як заявив нещодавно віце-міністр енергії країни Міхал Куртика, Польща вимагає від Європейського Союзу прискорити роботу над змінами в газовій директиві ЄС, яка теоретично ускладнить будову газопроводу.
Влада впевнена: Болгарія, яка керувала роботами ЄС в першому півріччі, гальмувала темп роботи над цим документом. Крім того, посли ЄС повинні зайнятися змінами в газовій директиві в кінці червня. Згідно з цим документом, всі газопроводи, також імпортні, які пролягають морським шляхом, будуть підлягати законодавству ЄС, повідомляє Politeka.
Відомо, що восени минулого року Європейська комісія запропонувала зміни в газовій директиві ЄС, але Болгарія, яка керувала роботами Євросоюзу, обмежилася зустрічами експертів і не перенесла голосування на рівні послів і міністрів. Починаючи з 1 липня президентство в ЄС буде виконувати Австрія. Відзначимо, серед прихильників будівництва Nord Stream 2 – Австрія, Німеччина, Бельгія, Голландія.
Дивіться: "Північний потік-2": Єврокомісія змінює правила гри
Північний потік-2 (Nord Stream 2): загроза Європі
Новий російський газопровід "Північний потік-2" зруйнує європейську солідарність, якщо буде завершений. Про це йшлося в оприлюдненому звіті "Центру із аналізу європейської політики".
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Транспортування газу з РФ: повний маршрут
В документі чітко вказано, що Nord Stream 2 суперечить чинному європейському законодавству та усталеним комерційним практикам.
Карта газопроводів Європи
"Цей трубопровід, який просуває один із найбільших постачальників газу у світі - російський державний "Газпром", безпосередньо суперечить європейському законодавству, принципам чесного поводження на ринку, наявним механізмам захисту споживачів та ключовій політичній згуртованості, яка протягом десятиліть об'єднувала європейські та американські інтереси", - зазначили експерти.
Дивіться: "Північний потік-2" - німецький ніж у спину країн Східної Європи", - експерт