Наступного року ціни на нафту зростуть до $ 100 за барель. Згідно прогнозу Bank of America, нафта Brent, яка на 10 травня коштувала $ 77 за барель, може подорожчати до $ 90 у другому кварталі.

Аналітики припускають: вартість ризикує досягти рекордної позначки практично одразу після продовження угоди по скороченню видобутку сировини ОПЕК +, а також від санкцій США по відношенню до Ірану. У Bank of America зазначили, що ситуація, яка склалася може кардинальним чином порушити баланс на ринку нафтопродуктів.

Ризики для світу та України

Поставки сировини з Венесуели можуть зірватися, як зазначив глава відділу товарознавства банку Merril Lynch (входить в Bank of America) Франсиско Бланк.

"Якщо дивитися на півтора року вперед, то ми очікуємо, що глобальний баланс попиту і пропозиції на світову нафту може порушитися", - пояснив він.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

Як уточнюють аналітики ICU, нестабільність на нафтовому ринку неминуче спровокує зростання цін на нафтопродукти в Україні, мінімум на 22-24%. Також зростуть ціни на імпортний газ.

Запаси нафти у світі

На думку експертів, від зростання цін виграють країни-експортери, які нарощують валютні виручки. Однак, імпортери будуть змушені купувати енергоресурси за вищими цінами.

Видобуток нафти: схема

За попередніми оцінками експертів, подорожчання нафтопродуктів на світових ринках на 20% може привести до подорожчання бензину в Україні мінімум на 6%.

Дивіться: знизити видобуток нафти вперше за вісім років домовились країни-експортери

Як повідомляв портал "Знай.ua", Іран готується запустити комерційні поставки сорти нафти West Karoun з відвантаженням в травні або червні всупереч навислої над Тегераном загрозу нових санкцій. Як відомо, країна вважається третім за масштабами виробником в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК). Припускають, що іранські підприємці вже постачають клієнтам перші партії чорного золота з блоку родовищ West Karoun, видобуток на якому за останній рік зросла майже вдвічі - до 300 тисяч барелів на добу. Крім того, за допомогою експортного терміналу поставки можливі без змішування з іншими марками.