Іран готується запустити комерційні поставки сорти нафти West Karoun з відвантаженням в травні або червні всупереч навислої над Тегераном загрозу нових санкцій. Як відомо, країна вважається третім за масштабами виробником в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК).

Пробна партія

Припускають, що іранські підприємці вже постачають клієнтам перші партії чорного золота з блоку родовищ West Karoun, видобуток на якому за останній рік зросла майже вдвічі - до 300 тисяч барелів на добу. Крім того, за допомогою експортного терміналу поставки можливі без змішування з іншими марками.

Покупці поки що не орієнтуються на довгострокові контракти, за якими близькосхідні постачальники зазвичай реалізують свою нафту.

Популярні новини зараз

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

"Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам

В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо

Нові ціни на соняшникову олію, рис та сосиски: чи спорожніють гаманці

Показати ще

До введення санкцій у 2012 році Іран продавав нафту тільки за довгостроковими контрактами, але з частковим зняттям обмежувальних заходів чотирма роками пізніше розвернувся до спотовими угодами в спробі повернути втрачену частку ринку.

Найбільші імпортери та експортери нафти

На думку експертів, прагнення Ірану підняти попит на новий сорт нафти говорить про те, що Тегеран розраховує продовжувати продажу власної сировини, незважаючи на загрозу нових санкцій.

Видобуток та запаси нафти у світі

Лідером по світовому видобутку нафти є Саудівська Аравія. Щодня в цій країні видобувається 11.72 мільйонів барелів нафти на день. Доходи від експорту "чорного золота" складають близько 200 мільярдів доларів. Це 90% усього експорту країни.

У Саудівській Аравії розташовується одне з найбільших нафтових родовищ світу – Аль-Гавар. Більше 60% нафти видобутої в Саудівській Аравії в період з 1948 по 2009 роки було видобуто на цьому родовищі. Зараз щоденний видобуток тут становить понад 680 000 тон нафти.

Нафтові кризи за півстоліття

А загальні запаси становлять понад 20 мільярдів тонн. Друге місце з нафтовидобутку займає Росія з щоденним видобутком – 10.3 мільйонів Ббрелів.

Найбільше родовище країни – Самотлорське, розташоване в Ханти – Мансійському АТ. Тут щодня видобувається близько 70 000 тон нафти на добу. У трійці лідерів - США. Щоденний видобуток нафти в цій країні становить 10.1 мільйонів барелів. Але навіть при такому солідному нафтовидобутку, Сполучені Штати Америки змушені імпортувати для своїх потреб ще 8.3 мільйонів барелів щодня.

Дивіться: видобуток нафти та газу

Як повідомляв портал "Знай.ua", найбільше російське підприємство потрапило під американські санкції.