Річні плани на авіарейси до окупованого Криму скоротили російські авіакомпанії. Відомо, що компанії скоротили кількість квитків на 22,2% (551 тис. пасажирів).
За інформацією російських ЗМІ, влітку 2017 року на кримському напрямку виставляли 2,7 млн місць, а в 2018 році – 2,1 млн.
Більше всіх ємності скоротили "Уральські авіалінії" – на 187 тис. крісел (39%), Red Wings – на 64 тис. (27%), "Аерофлот" – на 51 тис. (14%), "Росія" – на 74 тис. (13%), "Глобус" – на 42 тис. (13%).
До цього призвело відкриття Кримського мосту, а також подвійне зростання аеропортових тарифів в Сімферополі.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
При цьому в аеропорту відзначають, що ціни зросли у зв'язку з інвестскладової – потрібне повернення вкладень в нову інфраструктуру. Зокрема, інвестиції в термінал склали 32 млрд рублів (13,5 млрд гривень), 30% з них дали інвестори, 70% – кредити банків.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що дві українські авіакомпанії "попалилися" на перекиданні російських найманців. За співпрацю з країною-окупантом ці авіакомпанії тепер можуть бути позбавлені ліцензії. Мова йде про авіакомпанії "Хорс" і "Дарт". Проти них нещодавно ввели санкції США за роботу їхніх літаків в Ірані, Сирії та Іраку. Тепер їх можуть позбавити ліцензій на авіаперевезення і в Україні. Про це повідомляє ряд українських новинних агентств з посиланнями на прес-службу Міністерства інфраструктури України.
За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, він вже дав доручення керівництву Державної авіаційної служби про перевірку інформації щодо перевезення сирійською авіакомпанією Cham Wings російських громадян між Дамаском і Ростовом-на-Дону. Сам Омелян дізнався про це з повідомлень західних ЗМІ.
Як повідомляв портал "Знай.uа" австралійська авіакомпанія Qantas має намір запустити найдовший у світі маршрут, по якому будуть виконуватися пасажирські авіаперевезення вже до 2022 році. Сідней - Лондон - такий маршрут даного рейсу, відстань якого становить близько 16 тисяч кілометрів. Переліт новим маршрутом буде займати близько 20 годин.
За оцінкою Qantas, переліт за допомогою нового рейсу допоможе скоротити час польоту на 3 години в порівнянні з аналогічними рейсами з пересадками. В даний час найдовшим чинним авиамаршрутом в світі вважається Нью-Йорк, Гонконг. Його довжина становить трохи більше 13 тисяч кілометрів.