Ольга Токарчук, польська письменниця з українським корінням, отримала Міжнародну Букерівську премію.

Цю інформацію повідомляє BBC Ukraine.

За свій роман "Польоти" Ольга Токарчук отримала приз у 50 тисяч фунтів. Відомо, що грошову винагороду письменниця розділить з Дженніфер Крофт, перекладачкою її книги.

На церемонії в Лондоні оголосили імена переможців.

Голова журі, британська письменниця Ліза Аппиньянезі назвала Ольгу Токарчук "письменницею чудової дотепності, уяви і літературного стилю".

Популярні новини зараз

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"

Показати ще

На сайті Міжнародної Букерівської премії, в прес-релізі, "Польоти" назвали "романом з епізодами з XVII століття до сучасності, пов'язаними темами подорожей і людської анатомії".

Ольга Токарчук народилася в 1962 році в Сулехові. Українські ЗМІ повідомляють, що у неї є українське коріння.

Письменниця є автором 8 романів і двох збірок оповідань. Жінка з критикою виступає проти чинного уряду Польщі (партія "Право і справедливість"), зокрема, щодо відмови приймати біженців.

У цьому році номінантами премії також стали французька письменниця Віржіні Деспентс, південнокорейська письменниця Хан Ган, угорський письменник Ласло Краснохоркай, іспанський письменник Антоніо Муньос Моліна, іракський письменник Ахмед Саадаві.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", 16 квітня, на церемонії нагородження Пулітцерівською премією в категорії "Музика" лаври першості вперше в історії отримав не класичний або джазовий виконавець, а репер. Щасливчиком став Кендрік Ламар за альбом DAMN, що побачив світ торік.

Церемонія оголошення переможців пройшла у Школі журналістики Колумбійського університету в Нью-Йорку. Згідно з правилами, учасників нагороджують в 21 категорії, і крім досягнень в журналістиці, премію отримують автори літературних, а також музичних творів.

Також портал повідомляв про те, що на міжнародному конкурсі World Press Photo вибрали "Фото року". Відомо, що ним став знімок венесуельського фотографа Роналду Шемидта, знятий під час протестів в Каракасі.