Не так давно водолаз з Британії зняв шокуюче відео, поки плавав у морі пластикового сміття біля берегів індонезійського туристичного курорту на Балі.
Варто відзначити, що в ньому показується засорена харчовими відходами, пластиковими стаканчиками і пакетами вода. Подекуди пропливає тропічна рибка. Про це пише The Guardian.
Як виявилося, водолаз Дєло Хорнер зняв відео в місці для дайвінгу, що носить назву Манта Пойнт. При цьому, там знаходиться станція очищення, приблизно в 20 км від популярного індонезійського курортного острова Нуса Пеніда.
"Целофанові пакети, пластикові пляшки, пластикові стаканчики, пластиковий папір, пластикові відра, пластикові кошики, пластик, пластик, пластик. Дуже багато пластику!" - пише Хорнер на своїй сторінці в Facebook.
Додамо, що у Манта Пойнт постійно багато скатів мант. Вони відвідують затишні місця, де дрібні риби очищають їх від паразитів. Однак на цьому відео видно тільки одну манту на задньому фоні.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
"Сюрприз. На станції очищення не було багато мант", - зазначив Хорнер.
Сміття затонуло у Балі кілька місяців тому та потрапив сюди переважно з сусіднього острова Ява під час щорічного дощового або "сміттєвого" сезону.
Потік пластику в результаті утворює некрасивий насип на пляжах Балі, що жахає як туристів, так і екологів.
За даними Балійського фонду "Річки, океани, озера і екологія", в Індонезії щорічно виробляють близько 130 000 тонн пластику та твердих побутових відходів.
Лише половина цих відходів опиняються на звалищах. Решта - або незаконно спалюється або скидається в річки і океани Індонезії. Сьогодні Індонезія - друга за рівнем пластикового забруднення країна в світі після Китаю.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що галапагоські острови можуть похвалитися унікальною природою, це місце стало райським куточком для флори і фауни, яких не знайти більше ніде на планеті. Серед них, наприклад, морські ігуани, гігантські черепахи, баклани, які не літають.