Керівництво США підготувало законопроект про санкції, котрі можуть перешкодити завершенню будівництва газопроводу "Північний потік-2" між Росією і Німеччиною.
Про це повідомляє газета The Wall Street Journal з посиланням на діючих і колишніх американських чиновників.
Нові санкції можуть ввести протягом декількох тижнів.
Крім того, обмеження планують ввести відносно компаній, що беруть участь в будівництві газопроводу, або ж банків та інших фірм, що фінансують "Північний потік-2". США побоюються, що новий газопровід посилить залежність Європи від російського природного газу. Вашингтон збирається заздалегідь попередити Євросоюз про введення санкцій.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Варто згадати, що "Північний потік-2" дублює вже діючий трубопровід між Росією і Німеччиною. Угода про прокладання двох нових ниток "Північного потоку" по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини була підписана у вересні 2015 року. Потужність нового трубопроводу складе 55 мільярдів кубометрів газу в рік.
"Сьогодні компанія Nord Stream 2 передала заявку і звіт про ОВНС до Енергетичного агентства Данії на маршрут у виключній економічній зоні на північний захід від о. Борнхольм. Це альтернативний маршрут, який не проходить через територіальні води Данії", - йдеться в повідомленні.
Альтернативний маршрут має довжину 175 км і перетинає тільки економічну зону Данії.
При цьому у компанії стверджують, що не зупиняють процедуру за заявкою із кращим маршрутом, основу якої покладено в квітні 2017 року.
Як відомо, Nord Stream 2 вже отримав повні комплекти дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу в Німеччині, Фінляндії та Швеції.
Також він заявляв, що Данія може прийняти закон, який в кінцевому підсумку дозволить на юридичних підставах заблокувати або відкласти реалізацію проекту "Північний потік-2".
Нагадаємо, Сполучені Штати поділились з українськими військовим своїм досвідом та новітніми розробками. Нещодавно Україні передали два контрбатарейних радара. Церемонія передачі обладнання відбулася за участю посла США в Україні Марі Йованович.
Як повідомляв Знай.ua, президент США Дональд Трамп заявив про повернення величі Америки, про що він обіцяв у своїй передвиборчій програмі.
Також Знай.ua писав про те, що в суботу, 18 серпня, на 81-му році житті не стало Кофі Аннана - колишнього Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй. Чоловік помер в Швейцарії, в одній з госпіталів Берна.