Генсек НАТО Йенс Столтенберг і глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні підкреслили, що підтримують домовленість офіційних Афін і Скоп'є про нову назву Македонії.
Про це повідомляє прес-служба Альянсу.
"Це історична угода є підсумком багаторічної терплячою дипломатії і готовності цих двох лідерів вирішити суперечку, який занадто довго турбував регіон", - заявив Столтенберг.
За його словами, досягнення такої домовленості поставить Македонію на шлях до членства в НАТО.
"Це досягнення належить лідерам двох країн і їх командам, але в першу чергу воно належить усім громадянам обох країн і Європи в цілому", - заявила Федеріка Могеріні, повідомляє прес-служба Європейської служби зовнішніх зв'язків.
Крім того, вона очікує, що в червні Рада ЄС схвалить рекомендацію Єврокомісії щодо відкриття переговорів про вступ до ЄС з Республікою Македонія.
Варто відзначити, що прийнятною для Афін і Скоп'є є назва Північна Македонія. Зміна назви Македонії буде відображатися як всередині країни, так і за її межами. Відповідну зміну буде внесено до конституції країни. При цьому громадяни країни будуть називатися македонцями, національність македонською і мова в ООН македонською.
Нагадаємо коротко хід подій.
20 травня 2017 року прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив про готовність погодити з Грецією нову назву країни, що може покласти край багаторічному спору між сусідами.
27 лютого кілька тисяч протестувальників вийшли на вулиці міста Скоп'є з вимогою до уряду країни скасувати переговори з сусідньою Грецією про перейменування Македонії.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
5 січня 2018-го стало відомо, що в цьому році влада Греції має намір врегулювати спір про назву колишньої Югославської Республіки Македонія, що дозволить розблокувати для балканської країни можливість вступу в ЄС.
Як повідомляв портал "Знай.ua", прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що з грецькими чиновниками було досягнуто згоди щодо перейменування країни. Він нагадав, що після перейменування країна зможе стати частиною Європейського союзу і НАТО.
Раніше прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас заявив про досягнення домовленості з Македонією щодо нової назви цієї країни. Згідно з домовленостями, балканська країна, яка входить до ООН як колишня югославська Республіка Македонія, буде називатися Північна Македонія або Республіка Північна Македонія.