Про те, що з грецькими чиновниками було досягнуто згоди щодо перейменування Македонії заявив прем'єр-міністр Зоран Заєв.
Про це стало відомо завдяки повідомленню авторитетного видання Reuters.
"Неможливо повернутися назад", - заявив Заєв.
Він нагадав, що після перейменування країна зможе стати частиною Європейського союзу і НАТО.
Раніше прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас заявив про досягнення домовленості з Македонією щодо нової назви цієї країни.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Згідно з домовленостями, балканська країна, яка входить до ООН як колишня югославська Республіка Македонія, буде називатися Північна Македонія або Республіка Північна Македонія.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що компромісним варіантом перейменування країни стала назва Республіка Илинденская Македонія. Він зазначив, що вже обговорив нову назву зі своїм грецьким колегою Алексісом Ціпрасом, передає The Washington Post.
"Республіка Ілінденська Македонія є можливим компромісом, англійською - Republic of Ilinden Macedonia, албанською - Republika Ilindenase e Maqedonisе", - заявив Заєв.
Прем'єр-міністр повідомив, що в країні організовують референдум з питання перейменування. Варто відзначити, що в березні в столиці Македонії Скоп'є тисячі людей вийшли на акцію протесту проти можливої зміни назви країни.
Міждержавний спір щодо назви країни триває з 1991 року, коли одна з республік колишньої Югославії стала незалежною державою Македонією. Таку ж назву носить регіон Греції, що межує з новою державою.
Як повідомляв портал "Знай.uа" уряд Швеції офіційно надав дозвіл на будівництво газопроводу в обхід України "Північний потік-2". З його допомогою Росія збирається налагодити постачання блакитного палива до країн Європи, в тому числі – в шведській економічній зоні Балтійського моря.
"Уряд дає дозвіл Nord Stream 2 на прокладку газопроводу", - підтвердив міністр підприємництва та інновацій Швеції Мікаель Дамберг.