Найбільша у світі амфібія незабаром може просто зникнути. Цілком ймовірно, що зараз в дикій природі цих тварин залишилось лише кілька особин.

Про це повідомляє BBC.

Дослідження, які тривали чотири роки, показали, що китайська велетенська саламандра (довжиною 115-165 см та вагою у 25-30 кг), майже зникла з природного середовища існування.

У той же час мільйони цих тварин живуть на приватних фермах, які продають їх ресторанам як делікатес.

Велетенські саламандри, які проживають у дикій природі, залишаються незмінними останні 170 млн років. Вони є пріоритетом для глобальної природоохоронної діяльності.

Популярні новини зараз

Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році

Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає

Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку

Олена Зеленська здивувала українців своїми ногами, але пояснила, чому так сталося

Показати ще

"Надмірна експлуатація цих неймовірних тварин для споживання людьми катастрофічно вплинула на їхню кількість у дикій природі протягом надзвичайно короткого проміжку часу", – зазначає один з авторів дослідження, доктор Інституту зоології Лондонського зоологічного товариства Семюел Торві.

"Якщо не будуть вжиті скоординовані заходи з охорони навколишнього середовища, майбутнє найбільшої амфібії в світі буде під великою загрозою", – наголошує він.

Зазначається, що велетенська саламандра, яка живе у прісноводних річках, колись була поширеною у Китаї. Взагалі, історично, споживання цієї тварини розглядалось як табу, але зараз вона є делікатесом (навіть попри те, що вид знаходиться на межі вимирання).

У дикій природі полювання на гігантських саламандр є незаконне, але водночас швидко розвиваються ферми, які їх розводять. Для прикладу, найбільші екземпляри можуть коштувати понад 1500 доларів.

"Польові дослідження проводились на 97 різних ділянках у 16 з 23 провінцій Китаю, що, як вважається, є найбільшим польовим дослідженням дикої природи, яке колись проводилося в Китаї. Велетенських саламандр знайшли в диких умовах на чотирьох ділянках, але генетичний аналіз довів, що вони не є рідними для місцевого середовища і, ймовірно, їх випустили з приватних ферм", – зазначається в повідомленні.

Міністерство сільського господарства країни підтримує випуск тварин з ферм як засіб збереження виду. Проте, це може принести тільки шкоду. Лише нещодавно дослідники виявили, що гігантські саламандри – це не один вид, а п’ять, можливо, навіть вісім, а звільнення амфібій у дикій природі, без уваги до генетичних відмінностей, може стати ще більшим ризиком для майбутнього велетенських саламандр.

"Разом з вирішенням більш критичних питань, таких як браконьєрство для комерційних ферм та втратою природного середовища, дуже важливо забезпечити відповідні умови для захисту унікального генетичного походження цих дивовижних тварин, які походять з часів динозаврів", – стверджує доктор Інституту зоології в Кунміні Фанг Янь.

Велетенська саламандра та інші: хто може зникнути

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що камери в Чорнобилі зафіксували щось неймовірне.