Дві європейські країни - Бельгія та Нідерланди - обмінялись територіями та змінили лінію спільного кордону. Таке рішення офіційно набуло чинності 1 січня 2018 року і дещо змінило території держав.
Нідерланди отримали під свій контроль територію площею 16,4 гектарів, а Бельгія – три гектара. Причиною для обміну стало те, що річка Маас змінила русло, а два бельгійських незаселених півострова опинились на нідерландської стороні річки, тоді як частина території Нідерландів – на бельгійській. Маас розділяє бельгійський муніципалітет Візе і нідерландський Ейсден.
Бельгійські півострова були безлюдними, і з часом вони стали притулком для злочинних груп, наркоманів, повій, що викликало велику кількість скарг від місцевих мешканців.
Близько чотирьох років тому на одному з півостровів знайшли обезголовлене тіло людини. Про інцидент повідомили голландським правоохоронцям, однак ті не взялися його розслідувати, так як юридично труп був знайдений на території Бельгії.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Бельгійським поліцейським довелося добиратися до місця злочину на човні, так як вони не могли проїхати туди транзитом через Нідерланди, не отримавши на те спецдозвіл.
Щоб вирішити цю юрисдикційну проблему, в листопаді 2016 року Амстердам і Брюссель підписали угоду про зміну лінії кордону між двома країнами, яка не змінювалася з 1843 року.
Глава МЗС Бельгії Дідьє Рейндерс вітав цю угоду, відзначивши, що вона доводить "можливість обміну територіями мирним шляхом".
Дивіться, як виглядає кордон Бельгії та Нідерландів
Як повідомляв портал "Знай.ua", президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про будівництво стіни на кордоні з Україною і Білоруссю.