Кілька днів тому з офіційним візитом до Києва прибув бельгійський король Філіп. Після всіх урочистостей із запланованих заходів, у приватній розмові із главою держави, монарх зізнався: завжди позитивно ставився до української столиці, тому що приїздив сюди вже не вперше.

Таємно він відвідував Київ на початку 90-х років, супроводжував Філіпа (тоді ще у статусі принца) видатний громадський діяч Богдан Гаврилишин. Владна особа здалася йому досить усамітненою: жив в одній із родин у фактично на добровільних засадах. Хотів побачити реалії іншого світу зсередини.

"Я забронював номер для принцу в готелі “Національний”, який на той час ще належав ЦК КПУ. Він зайшов до моєї кімнати з рюкзаком, виглядав бадьорим та готовим до нового досвіду. Я запитав, чи бажає він відвідати родину приблизно його віку, побачити, як вони живуть. Він погодився, і я запросив його до родини Юрія і Юлії Полунєєвих, які добре розмовляли англійською, якою і принц добре володів. Господарі не знали, ким був їхній гість. Я представив його як сина мого бельгійського друга", - згадував Гаврилишин.

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Показати ще

Пізніше Філіп зарекомендував себе ще як приємний співрозмовник. Його цікавило все: вітальні, їдальні, бібліотеки, спав практично на підлозі і зовсім не соромився. Коли на Майдані почали збиратися натовпи студентів, пішов розпитувати про історію України та її сучасне становище:

"Кожного вечора принц приблизно на годину приходив до мене в готельний номер, щоб "звітувати" мені дуже схвильовано про те, що відбувається у маленькому наметовому містечку, при цьому цілком поділяючи цілі та прагнення студентів. Це був цікавий досвід — слухати, як іноземний принц описує політичну драму у моїй країні — подію, яка з огляду на той факт, що уряд не застосував до студентів жодних насильницьких методів, недвозначно свідчила про значний крок у напрямку демократії, а за рік — до незалежної держави".

Коли раптово помер дядько, Філіп втратив можливість стати королем – трон перейшов до батька. За десять років у резиденції принца Ніколаса фон Ліхтенштейна, посла в Європейському Союзі він зізнався: ностальгія за Києвом лишилася, адже це було найцікавішою подією у житті.

"…попросив мене переслати йому якісь друковані матеріали про студентське голодування для того, щоб він міг описати його у своїх спогадах", - підсумував Гаврилишин.

Дивіться: Філіп, сьомий король Бельгії

Як повідомляв портал "Знай.ua", король Бельгії відкрив українській владі велику таємницю.