У присутності кількох сотень людей, серед яких були посадові особи, журналісти, а також діячі культури та спорту, Лукашенко зачитав текст присяги, підписав акт про її прийнятті та отримав від глави Центрвиборчкому Лідії Єрмошиної посвідчення президента.

Заздалегідь про церемонію інавгурації оголошено не було.

Білоруський опозиційний канал NEXTA нагадав, що, відповідно до білоруського законодавства, інавгурація новообраного президента повинна транслюватися по національному телебаченню і радіо. Однак в цьому випадку це не було зроблено: білоруські телеканали під час принесення Лукашенко присяги показували серіали російського виробництва.

Лідери Литви, Латвії, Німеччини та Словаччини публічно заявили, що відмовляються розглядати Олександра Лукашенко як президента Білорусі, оскільки вибори глави цієї держави були їм сфальсифіковані. Пізніше до цієї позиції приєдналися США і Канада. Надалі глава української дипломатії Дмитро Кулеба також відмовив Лукашенку у визнанні.

Суперниця Лукашенко на президентських виборах Світлана Тіхановська назвала себе єдиним лідером, обраним білоруським народом. Вона повідомила силовим структурам країни, що накази Лукашенко нелегітимні, і виконувати їх не слід.

Популярні новини зараз

Орбакайте похизувалась дорослими синами і донькою від різних чоловіків: ″Троє чудових людей"

У Хмельницькому коронавірус обірвав життя проректора та професора національного університету - їх поважали колеги та студенти

Молоденька дружина Віктора Павліка розпустилася після весілля: принади без ліфчика побачили всі

Маленькі діти кілька днів жили з трупами батьків: "Тато чомусь весь почорнів"

Показати ще

Раніше Світлана Тіхановська розповіла про обставини, при яких була змушена покинути Білорусь.

Також були опубліковані особисті дані білоруських карателів, придушували протести в країні.