Маріанська западина, яку вимірювали з борту радянського науково-дослідного судна "Витязь" у 1957 році, може бути не найглибшою точкою в океані.
Про це заявив керівник напрямку фізико-технічних досліджень Ігор Денисов в інтерв'ю ТАСС.
За його словами, результат занурення в Маріанську западину сучасного глибоководного безпілотника "Витязь" 8 травня цього року доводить це.
"В тому районі, де ми опустилися, саме в цій точці, в минулому столітті замірило глибину однойменне судно Академії наук СРСР "Витязь". Нашим апаратом було зафіксовано глибину 10 028 м, а судно часів СРСР зафіксувало глибину 11 022 м. Це говорить про те, що є інформація для роздумів: або попередній "Витязь" некоректно заміряв глибину, або змінилося саме дно. Все це підлягає осмисленню та аналізу", - відзначив сказав Денисов.
"Приват24" заблокує рахунки українців в банку: як не втратити доступ до грошей
Діти не знатимуть навіть бази: вчителі б'ють на сполох через зміни у шкільних програмах
Поклали одну річ на підвіконня - і батареї більше не потрібні: квартира стала теплішою за 10 хвилин
ТЦК всерйоз візьмуться за чоловіків 50+: кого мобілізують вже незабаром
Тепер на звання найглибшого місця претендує жолоб Тонга в Тихому океані, глибина якого складає 10 882 м.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, вчені створили пластик, який розчиняється в смітнику.
Як повідомляв портал Знай.uа, в глибинах океану виявили колонію незвичайних істот.
Також портал Знай.uа писав про найдивовижніші моря світу.