У Грузії набув чинності закон, з допомогою якого влада хоче поліпшити екологічну ситуацію в країні, а точніше - на недопустити її погіршення. Йдеться про заборону поліетиленові пакети.

З 1 квітня в Грузії почав діяти закон, який забороняє виробництво, імпорт і продаж поліетиленових пакетів будь-якої товщини. Про це повідомляє Аgenda.gе.

Тепер в країні дозволено виробляти, імпортувати і реалізувати лише ті пакети, які розкладаються в природі.

За порушення заборони підприємцям загрожує штраф в розмірі 500 ларі (5088 грн) і конфіскація товару. У разі повторного порушення сума санкцій буде подвоєна.

Контроль за виробниками пакетів буде здійснювати департамент нагляду за охороною навколишнього середовища Міністерства охорони навколишнього середовища та сільського господарства Грузії, а за імпортерами - митна служба Міністерство фінансів. Місцевих реалізаторів перевірятимуть органи місцевих самоврядувань.
У той же час під заборону не потрапляють біорозкладні пакети.
Термін "біорозкладаний" означає здатність матеріалу розпадатися на екологічно безпечні речовини, в основному за рахунок бактерій, за умови потрапляння в землю. Такі пакети розкладаються приблизно за два роки і не завдають шкоди навколишньому середовищу.

За даними ООН, щорічно населення Землі використовує до п'яти трильйонів пластикових пакетів. Кожну хвилину люди використовують близько 10 млн таких пакетів.

Нагадаємо, в Україні хочуть повністю заборонити поліетиленові пакети.
Слідом за європейськими країнами, проблемою пластикових пакетів перейнялася і Україна. У Верховній Раді депутати зареєстрували проект закону, яким пропонується позбутись від шкідливого матеріалу вже у найближчі роки.

Нагадаємо, вчені знайшли спосіб, як боротися з пластиком в океані. Їм у цьому допоможуть бактерії.

Як повідомляв портал Знай.ua, Україна втратила єдиний завод з утилізації небезпечних відходів.

Популярні новини зараз

Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику

Доведеться двічі розщедритися: українців повторно змусять сплатити податки

На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити

Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак

Показати ще