За останні 50 років кількість ділянок океану, повністю позбавлених кисню, збільшилася в чотири рази. У прибережних акваторіях, морях і гирлах річок кількість ділянок з дуже низькою концентрацією розчиненого кисню збільшилася більш ніж у десять разів порівняно з 50-ми роками минулого століття. Потепління клімату тягне за собою зростання температури води; Світовий океан буде і далі продовжувати втрачати кисень.
Щоб зупинити втрату розчиненого кисню, треба загальмувати глобальне потепління і забруднення Світового океану, попереджає міжнародна група океанологів під керівництвом Деніз Брайтбург (Denise Breitburg). Оцінки, прогнози та методи вирішення глобальної проблеми вчені виклали в статті, опублікованій в журналі Science.
Навіть невелике падіння концентрації кисню у воді уповільнює ріст тварин, призводить до репродуктивних проблем і, врешті-решт, до вимирання цілих популяцій. Відсутність кисню також може призводити до підвищення концентрації токсичних речовин, таких як оксид азоту (II) і отруйний сірководень.
"Дайте більше грошей за те, що стали гіршими": українці розлютилися через підвищення тарифів "Київстару" на 40%
До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК
Інвалідам, УБД та навіть пенсіонерам: українців двічі на тиждень безкоштовно забезпечать продуктами, як отримати
"Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю
Розчинність кисню у воді залежить від температури останньої; чим вона вище, тим менше кисню залишається в розчині. Крім того, в тепліючій воді метаболізм морських мешканців прискорюється, і їм потрібно більше кисню; тому підвищення температури Світового океану негативно позначається на живих організмах.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що знайдено засіб очищення річок від хімікатів.