Людство вже півстоліття займається клонуванням і досягло у цій справі певних результатів. Однак на цьому шляху стоїть ряд перешкод і далеко не всі з них стосуються етичної сторони питання. Протягом тривалого часу існувала думка, що клоновані тварини живуть менше звичайних особин, а клони клонів – і того менше. Однак, як повідомляє портал Файна Ідея, недавні досліди спростували цю думку. Спочатку відповідні експерименти були проведені на мишах, а пізніше і на собаках.
У 2005 році в Сеулі народилася перша собака-клон афганська гонча Снуппі. Клон прожив 10 років, що є звичайною тривалістю життя для породи, він не помер раніше часу, але і не зміг стати рекордсменом за тривалістю життя. Народження Снуппі і вся його життя була охарактеризована позитивно, що призвело до інших клонированиям собак. Нове дослідження почалося зі збору стовбурових клітин Снуппі ще в 2010 році, коли йому було п'ять років. В кінцевому підсумку було народжене четверо клонів-щенят, але один з них помер через кілька днів після народження, проте дослідники відзначили, що смерть цуценя в підстилці була нормальною і не викликана клонуванням. Через дев'ять місяців, клони клону що залишилися три були абсолютно здорові.
Співавтор дослідження Шемьонг Джей Ко каже, що цуценята знаходяться під пильним наглядом, і якщо б і були якісь навіть можливі проблеми, то вони були знайдені: "Майже кожен аспект їх життя вимірюється – їх захворювання, розвиток імунної системи, ріст та обмін речовин". Довгострокові результати цього дослідження про клонах клону напевно будуть уважно вивчатися багатьма в біотехнологічному світі, але на даному етапі все виглядає багатообіцяюче.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про монстра, що вирвався з льоду