Інфекційні хвороби не знають кордонів. В наш час глобальних зв'язків спалахують епідемії повсюдно і регулярно. Одне випадкове чхання в літаку – і ось смертоносна інфекція вже здійснює подорож з Західної Африки до Європи. Сьогодні Всесвітня Організація охорони Здоров'я говорить про те, що наступна глобальна пандемія може початися з США, оскільки американці подорожують більше і далі, ніж жителі інших країн.
При цьому уряд Сполучених Штатів Америки не дуже поспішає визнати реальність загрози. Федеральні Центри по контролю за захворюваннями повідомили про планове скорочення бюджетів на цілих 80%. Виявляється, Дональд Трамп не розглядає вірусні захворювання як серйозний привід для занепокоєння.
У той же час, потік мігрантів з таких країн, як Сьєрра-Леоне і Гвінея (Ебола вирувала там у 2014 і 2015 роках), в США не слабшає. Спалах захворювання в одному з районів Нью-Йорка може моментально перекинутися на весь світ.
Незважаючи на сучасні досягнення в медицині та охороні здоров'я, світ ще не готовий до того, щоб ефективно протистояти вірусним інфекціям. Нагадаємо, в 2009 році епідемія свинячого грипу лютувала по всій планеті. Протягом року загинули сотні тисяч людей. Нова масова пандемія може обернутися набагато більшими втратами – вчені говорять про мільйони можливих жертв інфекційних захворювань. Тому краще вже зараз відмовитися від далеких подорожей у ризиковані країни.
Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень
Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно
Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК
ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про поширення кору в Україні. У нашому суспільстві побутує думка, що це дитяча хвороба, але останнім часом дорослі все частіше стикаються з вірусом. Все більше українців хворіють на кір, а рівень поширення інфекції, як і раніше залишається високим. У МОЗ прогнозують, що найближчим часом може виникнути епідемія. З початку 2018 року зафіксовано 5 097 випадків зараження. З них 1 693 дорослих і 404 дитини. За цей час від ускладнень померло вісім осіб. Серед них – четверо дітей.