Людська діяльність призводить до скорочення біорізноманіття планети. Кожен день на Землі вимирає кілька видів. З цієї причини звістка про виявлення тварини, що вважалася вимерлою, призводить біологів в захват. Саме така подія відбулась нещодавно в Австралії, де біологи випадково виявили гребнехвосту мульгару. Як повідомляють російські ЗМІ, цей представник сумчастих мишей є далеким родичем тасманійського вовка і вже понад півстоліття не попадався на очі людям.
Гребнехвоста мульгара, маленька м'ясоїдна сумчаста тварина, до недавніх пір була відома тільки по старим науковим архівам та малюнками минулого століття. Багато хто вважав її вимерлою близько століття тому твариною, інші — що вона влаштувалася в настільки віддалених від цивілізації частинах австралійської пустелі, що людина з нею не перетиналася. Але нещодавно одну з особин цього виду виявили живою і неушкодженою в облаштованій людьми частині Австралії, в національному парку Старт, пише видання Університету Нового південного Уельсу. Мульгара, також відома як гребнехвоста мишевидка або сумчаста миша, була виявлена випадково під час рутинного моніторингу навколишнього середовища, який проводили вчені.
Як і зрозуміло з назви, найпомітніша її відмінність від інших мульгар, які зустрічаються в природі, в хвості — на ньому росте грива з довгої шерсті. Судячи за словами університетської екологині Ребекки Вест, це перший раз в сучасній історії, коли гребнехвосту мульгару вдалося засікти в цьому регіоні, а то й у всій Австралії. Гребнехвоста мульгара колись була широко поширена в піщаних пустельних середовищах у внутрішній Австралії, але її популяція зменшилася до стадії вимирання через впливу кроликів, кішок і лисиць. Представник виду важить близько 150 грамів і має блідо-світле хутро густий хвіст з характерним чорним гребенем.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про тварину, яка вимирає вже міліон років