Морський біолог Тім Шэнк під час експедиції дистанційно керував глибоководним дослідницьким апаратом і на 2000-метровій глибині виявив на коралі нарости розміром 14х19 мм.

У них виявилася кладка яйця якогось морського мешканця. Тоді Шэнк зібрав їх, помістивши в лабораторії в схожу середу, і почав спостерігати за їх розвитком. Кілька яєць виявилися порожніми, але з одного на світ з'явився малюк.

За словами вчених, створіння належить до грімпотевтисам (лат. Grimpoteuthis). Цей рід восьминогів носить неофіційну назву "Дамбо": його мантія нагадує вуха слоненяти з однойменного мультфільму.

Грімпотевтисы зустрічаються по всьому Світовому океану, проте вони майже не трапляються на очі вченим, ховаючись на глибинах 3-7 км.

Біолог провів лабораторний експеримент і з'ясував, що слоненята-восьминоги формуються в яйці повністю: МРТ та інші дослідження малюка показали, що від дорослих особин його тіло відрізняється лише розмірами. Відзначається, що отримати ці знання в природі неможливо.

Популярні новини зараз

Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись

Готуйте свої гаманці: українцям з 1 липня збільшать виплати, кому пощастить

Показати ще

"Мене вразив складний пристрій його центральної нервової системи і пропорції плавців", — зазначив дослідник.

Як відомо, після спарювання самки грімпотевтисів не поспішають відкладати яйця — вони можуть довго підбирати для кладки найбільш комфортну середу.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що гігантські восьминоги Enteroctopus dofleini, що мешкають в північних районах Тихого океану, не найбільші головоногі на Землі. Втім, деякі екземпляри можуть виростати до кількох метрів і важити до 50 кг.