Засновник SpaceX Ілон Маск пояснив, як буде відбуватися шифрування даних в його новому проекті глобального інтернету Starlink.

У проекті реалізуєтся схему захисту, яку неможливо зламати при сьогоднішньому рівні технології, написав Маск у своєму блозі, відповідаючи на запитання російського IT-журналіста Євгена Черешнєва.

"Це буде наскрізне шифрування, закодоване на рівні прошивки. Навряд чи можна зламати таке з поточними обчислювальними технологіями. Виправлення уразливості буде через оновлення прошивки всій мережі", - написав Ілон Маск. Тобто система буде отримувати оновлення в зашифрованому вигляді.

Також, за словами Маска, протокол нової глобальної мережі "безумовно Peer-to-peer", при цьому - простіше IPv6 і з малими накладними витратами на пакет.

Популярні новини зараз

Українці ломляться у ТЦК перед ухваленням нового закону про мобілізацію: але добровольцями "майже не пахне"

У коханні чекають справжні випробування: яким знакам зодіаку краще забути про стосунки

Гарчать та кусають оточуючих: серед підлітків шириться дивна субкультура

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Показати ще

"Я не впевнений, що цього достатньо - в централізованій системі завжди є потенціал злому - загрози начебто ZeroDay (уразливість, про яку дізнався хакер, але не знає розробник), MITM (man in the middle) - хоча тут для злому буде потрібен супутник, нехай він навіть лежить на землі, але впізнаваний системою як "свій", підміна сертифікатів і так далі. Нарешті, вкрай складно захистити продукт від закладок, зроблених спецслужбами", - написав генеральний директор компанії Biolink Technologies, фахівець з інформаційних технологій Євген Черешнєв у своєму блозі, коментуючи заяви Маска.

Як зазначив Черешнєв, потенційні проблеми Starlink пов'язані в першу чергу з хакерами. Однак, за його словами, "Starlink зможе стати мережею зв'язку, про яку ми мріємо - системою, яка не стежить за кожним чихом, словом, кроком своїх користувачів і при цьому дозволяє зростати бізнесу".

Нагадаємо, 22 лютого компанія SpaceX здійснила запуск ракети-носія Falcon 9 з супутниками для роздачі інтернету Microsat 2a і Microsat 2b зі стартового майданчика в Каліфорнії. Інтернет на основі таких супутників, за задумом Маска, буде доступний по всій земній кулі.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Маск відправив прибульцям несподіваний подарунок.