Ряд філософів, психологів та педагогів вважають, що здатність до мислення, що виділяє людину з природного світу, має у своїй основі здатність знаходити місце того чи іншого предмета в системі загальної взаємодії. Цю здатність також метафорично називають здатністю "визначати контури зіткнення зі світом". Результати останніх досліджень австрійських біологів ставлять під сумнів вірність цієї позиції. Як повідомляє видання Українські Новини, групі дослідників з Віденського ветеринарного університету вдалося довести, що дорослі особини какаду мають більш розвинене просторове мислення ніж трирічні діти і більшість приматів.
Тваринам потрібно було підібрати предмет так, щоб він пройшов в отвір складної форми. Какаду не просто впоралися із завданням; щоб помістити предмет в отвір, їм знадобилося менше спроб, ніж багатьом приматам. Вміння знаходити відповідність між формою тривимірних об'єктів потрібно людині при вирішенні багатьох повсякденних і професійних завдань: вставити ключ у замкову щілину, вибрати потрібну викрутку - всі ці дії вимагають навички, яка починає розвиватися в перші роки життя дитини.
Австрійські вчені використовували прозору коробку з несиметричним отвором в одній зі стінок. Щоб отримати ласощі, папуги повинні були підібрати фігурку підходящої форми і вставити її в отвір так, щоб фігурка опинилася в коробці, без будь-якого попереднього навчання какаду майже відразу знаходили в купі фігур відповідну до отвору і після нечисленних спроб вставити її майже завжди досягали успіху. Форми фігур і отворів були досить складними - від куль до пірамідок і хрестиків.
Раніше портал "Знай.ua" розповідав, як розвивати мислення в дітей