23 липня суспільство відзначає Всесвітній день китів і дельфінів (World Whale and Dolphin Day). У 1986 році це свято заснували після того, як Міжнародна китобійна комісія (International Whaling Commission: IWC) ввела заборону на китовий промисел.

Цікаві факти

Варто відзначити, що протягом двох століть цих ссавців жорстоко винищували. З тих пір діє заборона, яка означає, що в усьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом суворо заборонені.

При цьому китовий промисел — не єдина загроза для даних тварин. Ще один із головних факторів зникнення китів, дельфінів і інших морських ссавців — це їх відлов для дельфінаріїв, океанаріумів і так далі. Саме тому, ця дата вважається днем захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців.

Щорічно в цей день різноманітні природоохоронні групи та організації проводять акції та демонстрації на захист китів та інших морських ссавців. Традиційно екологи об'єднуються і присвячують цей день захисту одного унікального виду, якому загрожує смертельна небезпека зникнення.

Особливе значення цей день має для України, так як в Чорному морі на даний момент мешкає кілька десятків видів дельфінів. Багато з них знаходяться під загрозою зникнення і занесені в Червону книгу.

Популярні новини зараз

Vodafone порадував абонентів безкоштовним інтернетом: як отримати

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

Показати ще

Уточнимо, що 23 липня — не єдина дата, багато країн світу засновують національні дні китів. Так, наприклад, Австралія, починаючи з 2008 року, вирішила відзначати Національний день китів у першу суботу червня, а в Америці Всесвітній день китів традиційно відзначають в період літнього сонцестояння — 21 червня.

Нагадаємо, що американському нейрофізіологу Джону Ліллі вдалося розшифрувати деяку частину мови дельфінів. Джон Ліллі першим довів, що дельфіни спілкуються свистячим звуком, який вимовляється на імпульсивно-тональному сигналі. Також він заявив, що тональність сигналу формується в перші місяці після народження і залишається унікальною до кінця життя.

Як повідомляв портал Знай.uа, нещодавно дельфіни в черговий раз довели свою перевагу. Інформація про те, що дельфіни не поступаються людям в ступені розвитку інтелекту, досить широко відома. При цьому існують факти, які це доводять, так і спростовують.

Також портал Знай.uа писав, що користувач мережі, який займається серфінгом у місцях, де мешкають дельфіни, виклав на своїй сторінці смішне відео.