За тиждень до Великодня, теж у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту житла, сімейного благополуччя і здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім до Єрусалиму, Вербною неділею, "шутковим" або "квітневим" і відносять до дванадцяти головних християнських свят.

Вербна неділя – перше велике весняне свято, яке заявляє про пробудження природи, дає старт останнього тижня перед Великоднем – Пристрасного, Великого або Білого, останнього тижня Великого посту, а головне – вселяє надію на перемогу життя над смертю, свято весни, добра і миру. Це - перехідне церковне свято, пов'язане з Великоднем.

Що не можна робити на Вербну неділю

Як і в будь-велике церковне свято, у Вербну неділю рекомендується утриматися від важкої домашньої роботи, від побутових турбот, у тому числі від прання, прибирання, будівельних робіт, шиття та іншого.

Популярні новини зараз

Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації

Оновлення даних через додаток "Резерв+": повна інструкція

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

Показати ще

Проте цього дня добре садити або пересаджували кімнатні квіти. Наші предки були впевнені, що ці рослини принесуть багатство і благополуччя. За ними старанно доглядали, адже якщо квітка протягом місяця після Вербної неділі зів'яне - будеш жити в бідності. Особливу увагу приділяли грошовому дереву.

Як кажуть: прикметі вір - але перевір. Якраз з'явилася можливість перевірити.

За деякими повір'ями, у Вербну неділю не можна розчісуватися, щоб здоров'я не пролетіло крізь зубчики гребінця.

Також не рекомендується відзначати свято в галасливій компанії, з розвагами і з алкоголем – допускається лише невелике, суто символічне, вживання вина.

Церква не рекомендує вживати в їжу продукти тваринного походження. Допускається риба.

Бажано по можливості не генерувати негативні думки і емоції.

З давніх часів в Україні з повагою ставилися до верби. Разом із калиною – це наш символ: "Без верби і калини немає України!".

Давні вірування наділяли її чудодійною силою. Садили Вербу біля колодязів: вважалося, що вона очищає воду. Верба символізувала родючість і жіноче начало: "Якщо в городі верба рясна, то у дворі дівка красна".

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 1 квітня, на Вербну неділю, в західних областях України пройдуть помірні дощі, в карпатському регіоні сильні. Також у Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Одеській, Миколаївській областях очікуються невеликі дощі.