31 березня православні християни святкують Лазареву суботу, а вже 1 квітня святкують Вербну неділю 2018. Давайте розберемося, що означають ці свята.

Що означає Лазарева субота і що можна їсти

За день до Світлого Воскресіння 2018 року, 31 квітня, православні святкують Лазареву суботу - день, коли Ісус Христос воскресив свого мертвого друга Лазаря. Після побаченого і почутого багато людей увірували в те, що Він - син Божий. Лазар прожив після воскресіння ще 30 років. А ось сам Христос після цього чуда віддався гонінням первосвящениками та фарисеями.

У цей день можна вживати в їжу крім пісних страв також рибну ікру.

Популярні новини зараз

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Що не можна робити в Лазареву суботу

Лазарева субота - це особливий день, в який існує ряд заборон. У цей день не можна виконувати важку роботу. Це є великим гріхом.

У цей день не можна вживати спиртні напої (винятком може бути лише вино в невеликих кількостях).

У Лазареву суботу не можна вживати скоромне, топтати ногами крихти від їжі, які впали на підлогу.

Також заборонено що-небудь святкувати, в тому числі весілля і дні народження, вступати в інтимні стосунки, співати чи танцювати.

Будь-яку домашню роботу потрібно перенести на інший день, так як в Лазареву суботу заборонено займатися рукоділлям, працювати в городі, будувати що-небудь, прати, прасувати, митися і робити прибирання.

Як і в інші церковні свята, суворо заборонено битися, сваритися і не відмовляйте людям в їх прохання.

Вважається, що порушення цих правил є тяжким гріхом, спокутувати який дуже складно.

Що означає Вербна неділя і що можна їсти

У цей день православним дозволяється їсти пісні страви, а також рибу.

Двонадесяте свято, встановлене на згадку урочистого входу Ісуса до Єрусалима на віслюку, коли ізраїльтяни визнали в ньому правителя.

Відповідно до Священного писання, за тиждень до свого воскресіння Ісус Христос урочисто в'їхав до Єрусалиму. Його зустрічали як Сина Божого, як царя, ізраїльтяни побачили в ньому рішення всіх проблем і бажали бачити його на троні. Це свято має велике значення для всіх віруючих людей, і вого дуже трагічне, адже в той день Ісус добровільно, знаючи, що скоро йому належить трагічна загибель, приїхав у місто. Саме цей момент став початком його страждань за людські гріхи.

Ісус в'їхав до Єрусалиму на віслюку, тоді було прийнято так в'їжджати серед переможців і володарів. За давньою традицією його зустрічали радісними криками і помахами пальмових гілок, як зустрічають царів. Але він дуже добре знав, яку страшну ціну заплатить за це.

У наших краях пальми не ростуть, і тому вони пальмове віття замінили гілочками верби і верби. Верба - перша розквітаюча весняна рослина, вона розпускається раніше за всіх і символізує пробудження природи. Тому в якості символу обрана саме вона.

Наявність букетика верби в будинку віруючого була обов'язковою. Її збирали в Лазареву суботу, тобто напередодні, а в неділю вранці несли в храм для освячення.

Потім приносили освячені гілки верби в будинок, як символ того, що зустрічають Ісуса Христа і впускають його в свій будинок і в свій світ.

Зберігали гілочки до наступного року. Важливо провести цей день із чистими думками, наповнити його добрими справами і побути разом із сім'єю. Вважалося, що якщо торкнутися гілочками верби дітей, то вони не будуть піддаватися злим думкам і спокушатися, а дівчата зможуть легко народити, і їх немовлята будуть здоровими. Православні християни вірять, що саме в цей день будинок повинен наповнитися дітьми.

Це остання неділя великого посту. Тому в честь свята дозволяється куштувати рибу і червоне вино. А в день напередодні цього свята, тобто в Лазареву суботу, церковним статутом дозволено приймати рибну ікру. Працювати в цей день заборонено.

Лазарева субота і Вербна неділя - це останні дні, коли християнин може трохи відпочити душею і тілом і набратися сил перед головним випробуванням - Страсним тижнем, який випереджає Світлу Пасху Христову.

Прикмети в Вербну неділю:

Без верби - не весна.

Верба бездоріжжя веде, жене з річки останній лід.

Де вода, там верба, а де верба, там і вода.

Мороз - ярі хліба хороші будуть.

Вітер, який дме в такий день, буде супроводжувати все літо.

Якщо погода ясна і тепла - урожай фруктів буде хорошим.

Якщо перед Вербною Неділею з'явилося багато "сережок" верби (розпустилися бруньки), то весь рік буде врожайним, родючим і багатим на гарні події.

Дивіться сюжет про подію