Існує поширений міф, що вегетаріанські страви прісні й не смачні. Але його вже давно розвінчали, а їжа без м'яса може бути справді смачною та ситною. Переконатися в цьому можна, приготувавши кілька смачних вегетаріанських страв.
Шашлик із сейтана
Сейтан - це так зване "пшеничне м’ясо" або глютен, як його ще називають. Продукт за структурою дуже схожий на м’ясо. Його відповідним чином й готують,роблячи шашлик, бургери та інші страви.
Для шашлику потрібно спершу приготувати сейтан: з кілограма борошна та 650-700 грамів води, додавши спеції та соєвий соус.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Для маринаду потрібно: 40 мл рослинної олії, 1 ч. л. паприки, 1/2 ч. ложки мускатного горіха, куркуми, чорного меленого перцю, 1-2 ст. ложки соєвого соусу, 3/4 ч. ложки оцту.
Спочатку з муки та води необхідно замісити туге тісто та дати йому постояти одну годину. Потім його слід промити під проточною водою кілька разів, поки вода не стане прозорою. Готовий сейтан потрібно відварити у воді і спеціями протягом 40 хвилин. Бульйон має бути ледь солоним.
Тісто остудити та відтиснути від рідини. Порізати на шматки та замаринувати у спеціях та олії на цілу ніч. За бажанням, можна додати цибулю. Готове замариноване "м’ясо" нанизати на шпажки і запекти на вогні або в духовці не більше 10 хвилин. Треба пильнувати, щоб страва не згоріла.
Буряковий фалафель
Ця страва вже давно увійшла в звичне життя багатьох українців. Фалафелем – це смажені у фритюрі кульки з нуту, приправлені прянощами. Існує дуже багато рецептів приготування страви. Один із них - далі.
Потрібно взяти 1 ст. л. оливкової олії, 1/2 ч. л. меленої зери, сіль та білий перець за смаком, 400 г відвареного нуту, 200 г дрібно натертого буряка, 50 г манки.
Готовий нут подрібнити у блендері та з’єднати з буряком та іншими інгредієнтами. Мокрими руками виліпити невеличкі кульки та поставити в холодильник на півгодини. Фалафель можна запекти у духовці при 200 градусах за 15-20 хвилин або обсмажити у фритюрі. Подавати краще у піті з овочами та часниковим соусом.
Гарбузовий крем-суп з імбиром
Традиційну французьку страву дуже легко готувати. Але існує кілька рецептів, які відрізняються за складом спецій.
Для супу знадобиться 500 г гарбуза, 200 мл вершків, 2 моркви, цибуля, 20 г вершкового масла, 0,5 ч. л. подрібненого імбиря, сіль, чорний мелений перець за смаком
Гарбуз та цибулю потрібно почистити, а потім зварити до готовності. В кінці додати вершки та довести до кипіння.
Овочі збити блендером до однорідної консистенції й поступово додати розм’якшене масло. Потім все знову збити. Готову страву приправити імбиром, посолити та поперчити за смаком. Також можна додати подрібнену зелень.
Тофу
Існує безліч варіацій приготування тофу. Його запікають, смажать, роблять різноманітні пудинги та навіть сирники. Часто соєвий сир використовують у випічці або ж у бутербродах. Тофу не має вираженого смаку й тому його зазвичай маринують або щедро посипають спеціями.
Класичним рецептом вважається смажений соєвий сир. Для приготування потрібно взяти 500 г тофу, 50 мл соєвого соусу, кілька зубчиків часнику, 1 ч. л. меду або коричневого цукру, рослинна олія, борошно та панірувальні сухарі. Сіль та чорний перець додати за смаком
Тофу порізати невеликими брусками або трикутниками. Потім шматки сиру на 10-15 хвилин замочити у маринаді, змішавши соєвий соус, спеції, часник та мед. Кожен шматок обваляти в панірувальних сухарях або борошні, а потім обсмажити з двох сторін до золотистого кольору.
Його можна їсти як основну страву, або доповнити гарніром.
Банановий суп з каррі
В Україні банани традиційно використовують для приготування десертів. В інших країнах вони входять до складу основних страв. Один із таких прикладів - банановий суп з каррі.
Він має незвичний пікантний смак з солодким відтінком. Суп дуже легко та швидко приготувати.
Для цього знадобиться 4 банани, 2 зубчики часнику, 3 ст. води або овочевого бульйону, цибулина та 1,5 ч.л. порошку каррі.
Банани потрібно почистити від шкірки та нарізати невеликими шматочками. Краще брати стиглі плоди для більш насиченого смаку. Подрібнити слід цибулю та часник.
Вкинути інгредієнти в каструлю, додавши порошок каррі. Все довести до кипіння, а потім врити 30-35 хвилин на невеликому вогні. Готовий суп збити блендером до однорідної маси. Подавати його краще з тортильями або звичайним хлібом.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, традиційний італійський хліб можна легко приготувати вдома.