Всі давно знають, що сидячий спосіб життя згубно впливає на організм людини, зокрема, це проблеми з обміном речовин і подальшим надмірною вагою. Але вчені Інституту досліджень нейробіології і людської поведінки визначили нову серйозну небезпеку малорухливого способу життя, це атрофія тканин мозку.

У ході деяких досліджень фахівці лабораторії виявили, що при знаходженні тривалий час в сидячому положенні починають страждати структури, які відповідають за зберігання інформації. Це призводить до того, що відбуваються збої в цілому ряді функцій, пов'язаних з пам'яттю. За їх словами, сидячий спосіб життя в такій же мірі негативно впливає на роботу мозку як і куріння.

Також дослідники стверджують, що ці проблеми можна запобігти, навіть якщо робота пов'язана з тривалим сидінням. Потрібно, незалежно від будинку, в офісі або в поїздці, робити в перервах нескладні фізичні вправи, здійснювати за кілька кроків узад-вперед, після закінчення роботи прогулюватися пішки на свіжому повітрі.

Всі ці не складні вправи допоможуть уникнути надалі проблеми з пам'яттю, а також поправлять фізичне здоров'я.

Популярні новини зараз

ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись

Треба терміново замінити водійське посвідчення: кому загрожує чималий штраф

Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон

Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки

Показати ще

Як повідомляє портал "Знай.uа", Уляна Супрун поділилася інформацією та посиланнями на результати досліджень про шкоду гіподинамії. Сидячий спосіб життя — вірус сучасного суспільства. По своїй шкідливості його можна порівняти з курінням.

Тривале сидіння і відсутність активності підвищують ризик виникнення серцево-судинних захворювань, ожиріння, проблем з опорно-руховим апаратом, діабету 2-го типу і навіть деяких видів раку.
Такий спосіб життя є причиною 9% передчасної смертності серед всього населення світу. Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я дає поради про гіподинамії.

Глава Міністерство охорони здоров'я України Уляна Супрун продовжує свою просвітницьку діяльність в соцмережах. У блогах фахівець дає поради українцям, як зберегти їх здоров'я та здоров'я підростаючого покоління.

Постійно змінюйте маршрути. Це може бути дорога на роботу або додому, звичайна прогулянка або цілеспрямована зустріч. Можна вийти на кілька зупинок раніше з громадського транспорту або припаркувати авто подалі від офісу.