Як повідомляє Clutch.ua Уляна Супрун поділилася інформацією та посиланнями на результати досліджень про шкоду гіподинамії. Сидячий спосіб життя — вірус сучасного суспільства. По своїй шкідливості його можна порівняти з курінням.

Тривале сидіння і відсутність активності підвищують ризик виникнення серцево-судинних захворювань, ожиріння, проблем з опорно-руховим апаратом, діабету 2-го типу і навіть деяких видів раку.

Такий спосіб життя є причиною 9% передчасної смертності серед всього населення світу. Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я дає поради щодо гіподинамії.

Міняйте маршрут
Постійно міняй маршрути. Це може бути дорога на роботу або додому, звичайна прогулянка або цілеспрямована зустріч. Можна вийти на кілька зупинок раніше з громадського транспорту або припаркувати авто подалі від офісу.

Таймер на 30 хвилин
Не чекай дискомфорт і болі в спині або м'язовий спазм. Встань з-за столу і потягнися. Використовуйте таймер, щоб не забувати про перерви.

Положення тіла
Не перевантажуйте хребет. Не нахиляйтеся занадто сильно або навпаки далеко від монітора. Пральна позиція — екран на рівні очей, обидві ноги вільно стоять на підлозі, грудна клітка відкрита. Також не можна перехрещувати ноги, адже це псує кровообіг.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Додаткова активність
Не втрачайте будь-яку можливість розім'ятися, потягнутися, піднятися по сходах або навіть пройтися від столу до столу. Розмовляйте по телефону стоячи, ходіть пішки по ескалатору.

Раніше "Знай.uа" розповідав про те, що виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розпочала активно розвінчувати міфи, поширені в часи СРСР. Днями вона опублікувала кілька порад тим, хто просто не може жити без гаджетів і навіть спати лягає зі смартфоном в руках. На своїй сторінці у Facebook Супрун нагадала: перед сном краще забути про техніку, якщо хочете убезпечити свій організм від негативних наслідків.