У суботу, 16 червня, церква вшановує пам'ять чудотворної ікони Божої Матері, яку називають також Югською. Вона з'явилася на початку ХVII століття старцю схимонаху Псково-Печерського монастиря преподобному Дорофею. За переказами, в цей день заборонялося багато працювати, а також зловживати важкою їжею. Про це повідомляють ЗМІ.

Богородиця, під час нашестя шведів, звеліла йому взяти Її образ у вказаному Нею місці, віднести образ до кордонів Ярославської єпархії і там заснувати обитель. Ігумену монастиря, який не погодився відпустити явлену ікону Божої Матері, Вона в сонному баченні з'явилася і звеліла виконати Її волю і відпустити старця Дорофея з Її іконою.

Старець Дорофей, наближаючись до зазначеного йому в баченні місця, зупинився відпочити, а святу ікону поставив на дереві. Коли він хотів продовжувати шлях, то ніякими силами не зміг зняти з дерева ікону Богоматері. Старець Дорофей зрозумів, що Цариця Небесна в цьому місці хоче залишитися.

Тоді він побудував невеличку хатину і сам залишився жити у цій святині. Звістка про прихід старця стала швидко поширюватися по навколишніх селах. До нього стали стікатися прочани для поклоніння святій іконі, від якої стали відбуватися зцілення. Ретельністю місцевих жителів зібрано кошти і покладено початок будівництва нової обителі.

Преподобний Дорофей помер у 1622 році. Патріарху Філарету духовенство представило дані про чудеса. У відповідь вони отримали благословення на заснування на річці Юг обителі з церквою на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Обитель стала іменуватися Югською. У 1654 році заступанням Богоматері в тих місцях припинилася поширена морова виразка.

Популярні новини зараз

З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими

Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім

Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати

Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати

Показати ще

Прочани раніше стікалися до ікони Богоматері, просячи у Неї допомоги і розради у своїх справах, а також зцілення від хвороб. Богоматір надсилала багатьом зцілення і допомогу по вірі їхній. Незабаром про ці чудеса стало відомо Ростовському митрополиту Варлааму II, який, у свою чергу, доніс про них патріарху Філарету.

Останній, доповівши про те цареві Михайлу Феодоровичу, за його згоди послав Варлааму грамоту, в якій давав дозвіл на влаштування обителі там, де перебувала чудотворна ікона Богоматері, принесена старцем Дорофєєм.

Обитель незабаром отримала основу. В ній була збудована дерев'яна церква в ім'я Успіння Богоматері і келії для бажаючих вести іночеське життя. Місце для обителі пожертвувано благочестивими боярами Димитрієм Погожевим та Орестом Глєбовим, які відвели для неї землю протягом двох верст по річці Чорний Південь.

Дивіться сюжет про релігію