Що робили на Степана Сінника
Зараз нам це свято відоме, як Степан Сіновал, він вважався покровителем коней. Тому сьогодні коней потрібно напоїти освяченою в церкві водою, в якій повинен лежати срібний предмет. Вважалося, що срібло - дуже чистий метал, який знезаражуєводу і все навколо, а також виганяє нечисть. За цим повір'ям обряд мав гарантувати захист тваринни, зробити її стійкою до хвороб і захистити від нечистих духів. Також люди вірили, що кінь після цього обряду буде дуже красивим і сильним. А навіть якщо він був дуже новопливим, то після води стане слухняним. Крім того, що тварин напували свяченою водою, їх ще й окропляли нею.
Православні християни сьогодні шанують молитвою пам'ять Стефана святого, який був першим мучеником з єврейського роду, але в той же час проповідував православ'я. Він був також одним з тих семи дияконів, яких обрали апостоли для підтримки порядку в Єрусалимі.
Селяни на Русі прозвали Стефана - Степан Сіновал ще і тому, що церковне свято, пам'яті про мученика Стефана збігався з датою закінчення сінокосу. існують і народні прикмети, пов'язані з днем Степана Сінника.
Народні прикмети 15 серпня:
У цей день косять отаву - трава, яка виросла на землі після скоса. Збирали стиглі яблука і сливи, а також пізній урожай вишні. Щоб урожай не зіпсувався в цей день ховали сіно від негоди.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Косовиця до цього дня закінчувалась, щоб не розгнівати покровителя врожаю, в іншому випадку - це була дуже погана прикмета.
Одне з цікавих занять сьогодні - це збір Стефанова вінка. Квіти для нього слід збирати всією сім'єю. Потім їх засушували і зберігали в червоних кутках хат. Якщо хтось хворів, то від віночка відривали невеликий пучок, заговорювали його і готували відвар. Цей відвар давали хворим, вважалося що він має цілющі властивості і може відігнати нечисті сили. Вінок зберігав свої чарівні властивості до Ілларіонова дня, до весни.
- Якщо жаби замовкли і не квакають, значить буде сильний вітер.
- Якщо ж вони навпаки поводяться шумно, то це до дощу.
- Яка погода на Степанів день, така ж вона буде і в вересні.
- У цей день можна було вдруге висаджувати редис.