У вівторок, 17 квітня, Православна церква відзначає свято Радониця, що в Україні також називають Проводи, Гробки, Могилки, Діди, Батьківський день.

Радониця відзначається на 9-й день після Великодня і завжди припадає на вівторок. Оскільки в 2018 році православні християни зустріли Воскресіння Христове 8 квітня, день поминання вселенського» припадає на 17 квітня.

Що категорично не можна робити на Радоницу

В цей день вкрай не рекомендується вживати спиртні напої, а також "поливати" алкоголем могилу, залишати на ній чарку, шматок хліба і щось ще з частувань. Церква вважає це проявом язичництва, хоча на практиці ці заборони часто ігноруються.

Популярні новини зараз

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Не можна хреститися на пам'ятники, монументи або фото - хрестяться тільки на розп'яття або ікону.

На кладовищі заборонено вживати алкоголь та палити.

Вкрай не рекомендується захоплюватися обжерливістю серед могил.

Не слід займатися важкою домашньою роботою.

Прибирання та фарбування огорож краще все-таки зробити заздалегідь, а не в поминальний день.

Конфлікти, сварки, образи і інші негативнтх емоцій краще залишити для інших днів.

На кладовищі слід входити через ворота, а увійшовши, тричі перехреститися. Виходячи, слід зробити те ж саме, але вже стоячи обличчям до могил. Повернувшись з кладовища, слід умити обличчя і руки.

Коли йдете з кладовища, зверніться подумки до покійних з такими словами: "Нам нехай здоровиться, а вам легко лежиться", "Вам Царства Божого, а нам - до вас не поспішати".

Вважається, що вагітним жінкам не слід відвідувати кладовища.

Людина, яка взяла з могили цукерку, яйце або якесь інше частування, призначене покійному, повинна прочитати за нього молитву, інакше той буде йому бути в сні.

Молитва, прочитана вранці в День поминання, звернена не тільки до Бога, але і до покійних родичів, може забезпечити довге і щасливе життя.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що після затяжної зими і десятків стихійних витівок весняне тепло українці сприймали як манну небесну, але погода вирішила, що занадто розслаблятися не потрібно.