У вівторок на другий тиждень після Великодня відзначається Радониця. У 2018 році цей день припадає на 17 квітня. Традиційно на Радоницю люди йдуть на цвинтар, щоб здійснити поминальну трапезу. У цей день прийнято поминати померлих. Цей день ще називають Пасхою для покійних.
У сучасних умовах, коли більшість віруючих не може дозволити собі відвідати кладовище в робочий день, вівторок, часто Поминальний день переносять на неділю, що передує Радониці (коли наголошується зовсім інше свято – Антипасха, Фоміний тиждень або Червона гірка).
Приказки та прикмети на Радоницю
На Радоницю до обіду працюють, в обід плачуть, а ввечері-скачуть.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Веселі пісні про масницю, а веселіше того про Радоницю.
Весела масляна — безсоромна горе-п'яниця, а гуляща Радониця — світлої радості приятелька.
Не пригости честь-честю покійного батька про Радоницю — самого на тому світі ніхто не згадає, не пригостить, не порадує.
Якщо у вівторок на Радоницю дощ, то говорили: "Божа Мати коромислом буде воду носити".
На кладовищі слід входити через ворота, а увійшовши, тричі перехреститися. Виходячи, слід зробити те ж саме, але вже стоячи обличчям до могил. Повернувшись з кладовища, слід умити обличчя і руки.
Коли йдете з кладовища, зверніться подумки до покійних із такими словами: "Нам нехай здоровиться, а вам легко лежиться", "Вам Царства Божого, а нам - до вас не поспішати".
Вважається, що вагітним жінкам не слід відвідувати кладовища.
Людина, яка взяла з могили цукерку, крашанку чи якесь інше частування, призначене покійному, повинен прочитати за нього молитву, інакше той буде йому уві сні.
Молитва, прочитана вранці у Поминальний день, звернена не тільки до Бога, але і до покійних родичів, може забезпечити довге і щасливе життя.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що традиція Радониці має дохристиянські корені - вона тісно пов'язана з культом предків. Стародавні слов'яни приходили на могили своїх покійних родичів, оскільки вірили, що померлі радіють, чуючи теплі спогади про себе.