За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, допустима доза алкоголю для жінок не повинна перевищувати 20 г чистого спирту в день. У чоловіків цей показник дещо вищий - їм слід вживати не більше 40 г чистого спирту, що відповідає 100 мл горілки, 400 мл сухого вина або 800 мл пива.
ВООЗ радить закушувати напої зеленню, овочами або фруктами (окислення алкоголю в організмі викликає підвищену витрату вітамінів) і запивати водою або безалкогольним напоєм, щоб не допустити зневоднення. Перерва між прийомами спиртного повинна становити не менше двох діб.
На відміну від ВООЗ, згідно з рекомендаціями Європейської асоціації з вивчення захворювань печінки безпечної дози алкоголю взагалі не існує. Всі органи і системи людського організму піддаються руйнівному впливу спиртного.
Розвіємо кілька міфів. По-перше, алкогольні напої не корисні для здоров'я. А всі розмови про те, що келих вина корисний для серця, а чарка доброї горілки швидко знімає стрес – міфи. Алкоголь не діє так, як лікарські препарати.
Ще один міф - про те, що спиртне може бути поганим і добрим. "Палена" горілка діє на печінку так само, як п'ятизірковий коньяк. Але вживання неякісного алкоголю на додачу може привести до отруєння.
Жінки особливо схильні до негативного впливу спиртних напоїв, навіть якщо вживають їх в малих дозах. Це залежить від кількох факторів: зміна рівня гормонів протягом менструального циклу впливає на процес розщеплення алкоголю, і наявність меншої кількості ферментів, що розщеплюють спирт в шлунку і печінці. Як підсумок - алкоголь в жіночому організмі розщеплюється довше, а його рівень в крові буде вищим.
Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені з'ясували, як вживання алкоголю може вплинути на здоров'я майбутньої дитини.