В цей день відзначається народне свято Мокій і Марк (за старим стилем – 3 липня). Православні віруючі вшановують мучеників Мокія і Марка, що жили в 4-му столітті в Римській імперії.
Головні заборони на Мокія і МаркаЗдавна наші предки на Мокія і Марка знали, що це нещасливий день, тому було прийнято не починати ніяких нових справ і проявляти у всіх починаннях підвищену обережність і уважність.
Крім того, у свята існує ще одна назва — Стожари. Таким чином, слов'яни іменували скупчення Плеяди в сузір'ї Тельця. Вважалося, що його поява на небі віщує велику удачу мисливцям; ну а якщо Плеяди видно не було — в ліс не було вирушати, все одно не вдасться повернутися додому із здобиччю. Варто відзначити, що в народі з величезною повагою ставилися до зірок, вважаючи їх справжніми ангелами, які відчиняють в нічний час віконця у своїх світлих будиночках, щоб подивитися, як люди живуть на Землі.
Також у цей день було прийнято збирати мак. Саме через це і саме свято за співзвучністю з іменами святих називали Маковим днем. Наші предки вірили, що мак здатний протидіяти всякій нечистій силі і іншій напасті. Це пояснювалося тим, що мак володіє снодійною властивістю і, отже, може приспати злих духів. Через велику кількість зерен ця рослина в народі вважається символом нечуваного багатства.
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути
Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК
Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати
Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу
Відзначається, що мак дуже корисний для організму. Вся справа в тому, що в його пелюстках містяться алкалоїди, органічні кислоти, глікозиди, флавоноїди, жирне масло, антоціани, вітамін С. У семен маку є багато масла, білків і цукру. У молочному соку із стебел рослини містяться алкалоїди опію (кодеїн, морфін, папаверин, нарцеин). Ще в маці містяться вітаміни РР (ниациновый еквівалент), Е, мінеральні речовини ― мідь, кальцій, кобальт, сірка, фосфор, калій, залізо, натрій, магній.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в неділю, 15 липня, наші предки вшановували велике слов'янське божество – Берегиню.