В цей день відзначається народне свято Берегиня. Також за православним церковним календарем це день пам'яті святителя Фотія, митрополита Київського.
Згідно з переказами, стародавні слов'яни називали Берегинею язичницьке божество, яке є матір'ю всього живого на землі, і дає захист людей від нечисті і всякої напасті. Берегиню в народі завжди представляли зі світозарними вершниками, що символізують сонце. До неї зверталися під час дозрівання врожаю.
Ще існує така думка, що називали берегинями також річкових русалок. Невипадково Берегиня допомагала рибалкам, у відповідь на прохання про допомогу дарувала їм багато гарної риби. У народі знали, якщо русалки народжувалися у воді, то на берегинь перетворювалися померлі просватані дівчата, які так і не вийшли заміж. У той же час Берегині, на відміну від русалок, могли жити не тільки у воді, але і на землі. Також у народі її називали захисницею всіх, хто живе по берегах річок.
Заборони на БерегинюПри цьому займатися жнивами в цей день не дозволяється. З появою православного християнства образ Берегині змішався з образом Богоматері, тому в цей день наші пращури вшановували «Матінку Сиру Богородицю».
Гороскоп на 12 грудня для всіх знаків Зодіаку: як у четвер встигнути все
Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень
Будьте дуже уважні щодо оплати за газ: українці попередили, як не втратити гроші на комуналці
Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно
Крім того, в народі її часто уявляли у вигляді білоствольної берези. Саме тому в це свято юні дівчата ходили в ліс, щоб вклонитися дереву і попросити щирого і довгого кохання. Для цього дівчата брали маленьку березову гілочку і таємно клали на поріг. Як тільки хлопець переступав гілочку берези, потрібно негайно підбирати її і ховати в сухе місце, примовляючи: «Як цей прут сохне, так нехай і він (називалось ім'я хлопця) від кохання до мене сохне».
Раніше портал "Знай.uа" писав, чого категорично не можна робити на день вшанування братів Косьми і Даміана, 14 липня.