Свято отримало свою назву не просто так. За повір'ям саме в цей день змії нападають на корів, присмоктуються до їх вимені і п'ють молоко. Тому тварини залишалися в своїх оселях. Доїти їх потрібно на самоті, щільно закривши двері хліва, щоб змій не наврочив. За обрядом дійницю ні на що не ставили, а затискали колінами, щоб молоко не пропало у корови.

Крім того, в цей день молоко, навіть кип'ячене, не можна подавати на стіл. Його або заквашували, або створожували, або млоїли в печі. Адже смак незбираного молока можна було зурочити з необережності. Тому ті, хто не дотримувався посту, ставили на стіл пряжене молоко, ряжанку, кисле молоко. З них же пекли оладки, які, як вважалося, зможуть відвести біду від корів.

Щоб корова краще доїлася потрібно провести старовинний обряд на Матвія. Для цього потрібно ще до світанку винести на вулицю глечики з молоком і не чіпати їх до того моменту, як зникне ранкова роса. Також не можна говорити скільки молока надоїли з ранку, щоб корова не захворіла.

Крім того, в свято потрібно заготовити городню зелень, щоб додавати в страви взимку. Кріп з петрушкою використовували не тільки в кулінарії, але і щоб лікувати деякі хвороби. У цей день потрібно зібрати зелень, промити її у воді з колодязя, просушити в пучку на протязі, а потім викласти на піч, щоб зелень підсихала. Коли вона висохне, її складають в лляні мішечки. Саме мішечки з льону вважаються кращими, так як льон зберігає запах, користь і цілющу силу трав.

Популярні новини зараз

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

"Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам

Показати ще

Заборони на роботу в полі немає. Але люди вважали, що вона все одно буде марною через дощ. Про неї в цей день говорили: "На Матвія непогожого всяка праця марна ". Однак перенапружуватися не варто, так як Успенський піст, і потрібно більше часу приділяти вірі. Піст потрібно продовжувати: дотримуватися і в їжі, і в розвагах, і в ставленні до інших людей.