Біг допомагає підтримувати тіло у формі, зменшує ризики небезпечних захворювань, продовжує тривалість і якість життя, покращує настрій і самооцінку. Після тренувань фахівці рекомендують виконати кілька вправ для розтяжки м'язів.

Ці вправи допоможуть поступово охолонути після бігу і поліпшити гнучкість тіла. Так, вправи дозволять плавно сповільнити частоту сердечних скорочень, тому у вас не буде запаморочення або нудоти після бігу.

Крім того, після бігу краще всього виконувати вправи для розтяжки - вони є оптимальними для добре розігрітих м'язів: ви мінімізуєте ризики травм під час виконання вправ, так і зменшити травматичність в майбутньому, оскільки м'язи стануть більш еластичними.

Які вправи слід виконувати після бігу і як це робити правильно, розповіли в Міністерстві охорони здоров'я.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

1. Вправа на розтяжку м'язів-згиначів стегна (м'язи задньої частини стегна)

Вихідне положення: Вивести праву ногу вперед, зігнувши в коліні, ліва залишається рівною. Ступні зафіксовані, руки на поясі.

Техніка виконання: Зберігаючи таке положення, обережно згинати ліву ногу. Трохи нахилитися до правої ноги, максимально розпрямивши спину, але стежити, щоб таз залишався в зафіксованому положенні.

Виконати вправу окремо для кожної ноги.

2. Вправа для стегон

Вихідне положення: Ліву ногу зігнути в коліні і, захопивши стопу рукою, залучити п'яту лівої сідниці. При цьому стежити, щоб коліна торкалися один одного, а спина залишалася прямою.

Техніка виконання: Утримувати рівновагу і не нахилятися в бік. Для утримання балансу можна триматися за стіну або іншу опору.

Виконати вправу окремо для кожної ноги.

3. Вправа на розтяжку м'язів задньої поверхні стегон

Вихідне положення: праву ногу вперед, ступні - зафіксовані, руки - на поясі.

Техніка виконання: Тримаючи праву ногу на п'яті (не згинаючи в коліні), зігнути ліву ногу. Нахилитися до правої ноги, максимально випрямивши спину.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Супрун пояснила, що необхідно робити при гострих болях у спині.