Щороку в Україні 6 червня святкуємо День журналіста.

Історія свята

День працівників ЗМІ або ж День журналіста святкують в Україні вже 24 роки. Початок цій традиції поклав у 1994 році тоді діючий президент Леонід Кравчук. Він підписав "Указ про встановлення в Україні професійного свята засобів масової інформації" - Дня журналіста.

Спочатку планували святкувати 15 травня. В цей день у нашій країні вперше вийшла газета українською мовою "Зоря Галицька". Пізніше прийняли рішення про те, що для професійного свята журналістам відведуть 6 червня. Двадцять п'ять років тому, в 1992 році, в бельгійському Брюсселі Національну спілку журналістів України прийняли до Міжнародної федерації журналістів.

За той вплив, який журналісти мають на громадськість і громадську думку, представників ЗМІ називають "четвертою владою". Після "Помаранчевої революції" 2004 року почали говорити про новий вимір взаємовідносин держави і преси. Багато державних діячів вважають, що влада не повинна мати теми, приховані від ЗМІ, а значить - громадськості.

День журналіста в Україні не національне свято, тому додаткового вихідного в цей день не передбачено. Представників ЗМІ вітають на недержавному рівні, вручають урядові та інші нагороди і премії, всіляко відзначають внесок окремих журналістів в професійну сферу і демократію в цілому.

Популярні новини зараз

Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним"

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

Юність стукає у двері? Оновлені мотоцикли "Ява" знову продаються в Україні, одразу 6 моделей

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Показати ще

Також в Україні окремо відзначають День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Це свято проходить 16 листопада.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що суд засудив українського журналіста "Укрінформ" Романа Сущенка до 12 років строго режиму. Він визнаний винним у шпигунстві.

Як відомо, Сущенко заарештували ще в 2016 році. За версією звинувачення, Сущенко — полковник розвідки України та працював журналістом, тільки в якості прикриття.

Довідка: Роман Сущенко - 49-річний політв'язень Москви родом з Миколаєва. Майбутній журналіст навчався у військово-інженерному танковому училищі, а трохи пізніше - закінчив інститут журналістики при Національному університеті ім. Т. Р. Шевченка. З 2002 року Сущенко працював в "Укрінформі", а з 2010 року переїхав у Францію, де продовжив працювати власкором держагентства.