5 травня православна церква вшановує пам'ять Луки, що від латинського означає "світло". Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно з переказами, він народився в Антіохії Сирійській (нині місто Антакья в Туреччині) в освіченій грецькій родині. З юності він присвятив себе наукам: вивчив єврейський закон, грецьку філософію, живопис і медицину.

Почувши про Христа, Лука прибув до Палестини і тут гаряче сприйняв християнське вчення. У числі 70 учнів (апостолів) Лука був посланий на першу проповідь про Царство Небесне ще за земного життя Ісуса.

У числі небагатьох вірних послідовників був присутній при розп'ятті Христа. За цю свою відданість він одним із перших був сподоблен споглядання воскреслого Ісуса, що з'явився йому і апостолові Клеопі по дорозі в село Емаус (нині зруйноване арабське село Амвас поблизу Єрусалиму).

Популярні новини зараз

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Апостол Лука був близьким другом і сподвижником святого апостола Павла, взявши участь у його місіонерській подорожі. Після мученицької кончини первоверховних апостолів Петра і Павла святий Лука залишив Рим і мандрував із проповідями по Греції, Італії, Македонії, Лівії та Єгипту.

Згідно з однією з версій, Лука мирно помер у віці 80 років в Африці під час однієї зі своїх проповідницьких місій. Згідно з іншими джерелами, він прийняв у віці 85 років мученицьку смерть через розп'яття на оливковому дереві в місті Фіви (Верхній Єгипет).

Святий апостол Лука шанований у всьому християнському світі як автор одного з чотирьох Євангелій. Євангеліє від Луки – третя книга Нового Завіту і третє з чотирьох канонічних Євангелій – було написано ним у 62-63 роках н. е. в Римі під керівництвом апостола Павла. В ньому розповідається про життя і проповіді Христа.

За переказами, Лука володів також даром іконописця. Зокрема, йому приписується авторство ікон Спасителя, апостолів Петра і Павла, а також перших ікон Божої Матері, зокрема, ікони Володимирської Божої Матері, яка зберігається нині в храмі святителя Миколая в Толмачах при Державній Третьяковській галереї.

Дивіться сюжет про свята