Напевно кожен мандрівник хоч раз помічав, що після перельоту його самопочуття різко погіршується. І причин на це досить багато. Це може бути, як і звичайна втома, так і більш вагомі причини. І ми вирішили розповісти вам, чому після перельоту вам може стати погано.

Відкидні столики

Звучить трохи нелогічно, але зараз ми все пояснимо. Вони впливають на наш організм не тому, що через них може бути незручно. А тому що вони – це прекрасне місце для розмноження бактерій. Вчені виявили в середньому 2155 бактеріальних колоній на квадратний дюйм, зібраних з чотирьох різних поверхонь столику.

Кнопка змиву туалету

Можливо це трохи дивно, але кнопка змиву туалету чистіша, ніж відкидні столики. А квадратному дюймі кнопки виявили 265 бактеріальних колоній, хоча цю цифру важко назвати досягненням. Крім цього, вчені, які проводили дослідження по цій темі, сказали, що санвузол у літаку – це один з найбільш підходящих місць для розмноження бактерій.

Популярні новини зараз

Українку вбили в Польщі дорогою на роботу: труп пролежав всю ніч, дочка в паніці

70-річний тато не ховає двомісячну дитину вже тиждень: хоче "поселити" в могилу до бабусі

Євген Петросян отримав жорсткий "удар" від захисника своєї ексдружини Олени Степаненко: "Ми довго мовчали і терпіли"

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

Показати ще

Кишені на спинці сидіння

В цей рази цифри не такі значні, але бактерій в тут в будь-якому випадку чимало. Потрібно звернути увагу на те, що вони тут можуть жити до тижня. Тому багато вчених говорить про те, що краще намагатися уникати читання журналів з спинок, адже вони змінюються лише раз в квартал.

Циркадні ритми

Не тільки мікроби можуть на вас погано впливати після тривалих перельотів. Циркадні ритми – це саме те, через що нам найчастіше погано після перельотів. Іншими словами, довгий переліт збиває наші внутрішні годинники, і наш організм змушений адаптуватися до нових умов.
Деякі дослідження показують, що збій циркадних ритмів навіть погіршує наш імунітет.

Тому багато які вчених і медиків радять мандрівникам починати змінювати свій ритм не кілька днів до самого перельоту. Змінюйте режим сну, харчування і активності, щоб потім відчувати себе нормально.

Дивіться: 15 страшних фактів про польоті на літаках

Тепер ви знаєте, чого нам може бути погано після тривалих перельотів.