Людські уявлення про природу часто засновані на неперевірених чутках, забобонах чи широко поширених і вже усталених міфах. Регулярно неправдиву інформацію поширюють як наукову - однак справжнім вченим доводиться весь час спростовувати такі "факти". Особливо від чуток "страждають" хамелеони, які здатні змінювати своє забарвлення. Однак думка, що це вони роблять задля маскування - помилкова.
Насправді, хамелеони змінюють свій колір задля комунікації, а також реагуючи на сонячне світло. Найбільш яскраве забарвлення рептилії можна спостерігати при зустрічі двох самців. Коли це відбувається, вони роздмухують гортань і збільшуються в розмірах, як би надуваються, причому єменські хамелеони вміють надувати тільки один бік. Забарвлення їх стає істотно яскравіше. Найчастіше більший хамелеон сприймається як домінантний, а часом вони накидаються один на одного з розкритими пащами. Воюють до тих пір, поки один з них не відступить. При зустрічі з самкою забарвлення буде таким же, але роздуватися в присутності дами хамелеон не стане.
Науковці пояснюють, що хамелеон здатний змінювати забарвлення завдяки особливій будові шкірних покривів. У шкірі рептилії є світловідбивальні клітини - хроматофори. Вони містять зерна пігментів чорного, червоного, жовтого і темно-коричневого кольорів. Хамелеони можуть практично миттєво змінювати колір, у тому числі й на окремих ділянках тіла.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Нагадаємо, Швейцарські вчені створили райдужний шоколад-хамелеон: відео.
Як повідомляв портал Знай.ua, Американець робить неперевершені фотографії хамелеонів-мисливців.
Також Знай.ua писав, що вже створено дзеркало-хамелеон.