Іноді, коли ми дивимося на дуже милих дітей, цуценят чи кошенят, виникає бажання дуже сильно їх обійняти. Мова йде про "милу агресію" і вчені вже знайшли їй пояснення.
Дослідження американських вчених з Каліфорнійського університету опублікували у журналі Frontiers in Behavioral Neuroscience, пише Naked Science.
В експерименті взяли участь 54 учасники віком від 18 до 40 років. Кожному з яких показувалися 128 фотографій милих немовлят і тварин. Їх ділили на чотири групи: маленькі і дорослі тварини, звичайні зображення немовлят і "покращені" в фоторедакторі знімки малюків, щоб ті здавалися ще милішими.
Після показу картинок кожному учаснику ставили низку запитань про їхні відчуття від побаченого – чи хотілося б їм "подбати" про цих малюків або тварин. Результати дослідження збіглися з експериментом вчених з Єльського університету – "мила агресія" властива не всім людям: деякі виявилися більш сприйнятливими до відчуттів захопленості і "милості", в той час як інші зовсім не відчували нічого подібного.
Це означає, що людина відчуває одну сильну емоцію, але висловлює протилежну: наприклад, плаче, коли дуже щаслива, або дико сміється, коли чимось дуже засмучена.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Експеримент показав, що 64% опитаних виникало бажання стиснути в обіймах милі істоти. 74% людей зізналися, що хоча б раз у житті так вчиняли, тобто дія базувалася на основі імпульсу.
Вчені вважають, що "милою агресією" можна вважати регульовану відповідну реакцію мозку, тобто щитом, який вступає в дію, щоб захистити нас, тоді, коли при вигляді чогось надто милого наша система винагород починає виходити з-під контролю.
Така агресія може бути механізмом загартування, який дозволяє людині функціонувати та піклуватися про те чи когось, що викликає у неї почуття розчулення.
Експерти вважають, що "мила агресія" може проявлятися сильніше до милих дітей, якщо у людини є своя дитина. Це можна сказати і про людей, які мають домашніх тварин.
Вчені продовжать досліджувати цей ефект, вони намагатимуться вияснити, чому цьому явищу піддаються не всі люди.
Як повідомляв портал "Знай.uа" японські дослідники з Університету Кагошими в лабораторних умовах продемонстрували заспокійливі властивості лаванди.
Також "Знай.uа" писав, що запах партнера може заспокоїти жінку, яка знаходиться в стресовій ситуації.